WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Zwiastun Half-Life Alyx wygląda aż za dobrze. Twórcy mogli ulepszyć nagranie

W końcu otrzymujemy nowego Half-Life Alyx. To będzie tytuł, który znacznie wpłynie na branżę, ale twórcy trochę mogli poprawić nagranie.

Valve tak jak zapowiadało – zaprezentowało nowy zwiastun Half-Life Alyx. Produkcja przeznaczona na wirtualną rzeczywistość wygląda na nagraniu świetnie, choć mam wrażenie, że kilka rzeczy tutaj ulepszono.

Rzućcie okiem na nowego Half-Life’a.

Produkcja na wirtualną rzeczywistość zadebiutuje w marcu 2020 i skorzysta z silnika Source 2. Gracze nie będą musieli kupować oficjalnych gogli Valve Index, bo tytuł będzie wspierał niemalże każde rozwiązanie przeznaczone na PC. To jednak posiadacze sprzętu Valve dostaną grę za darmo.

Widać, że twórcy doskonale rozumieją technologię, ponieważ fragmenty rozgrywki, które pojawiają się w grze zapewniają emocje, które będą nas bawić tylko w formie VR. Sami twórcy przyznają, że nie mogą zrobić Half-Life Alyx w wersji „płaskiej”, bo gra nie mogłaby istnieć w takiej formie. To doświadczenie od początku zaprojektowane z myślą o wirtualnej rzeczywistości.

Wracając jednak do samego zwiastuna – nie wydaje mi się, aby gra rzeczywiście wyglądała aż tak dobrze na premierę. Albo osoba nagrywająca długo ćwiczyła wszystkie ruchy albo jest to zaprogramowana animacja naśladująca gracza. Do tego nie występują nawet najmniejsze drgania kamery, co może sugerować, żebyśmy lepiej nie nastawiali się na aż taką oprawę. Ale na pewno będzie to ładna gra.

ŹRÓDŁO: wccftech