Reklama
aplikuj.pl

Take-Two może sygnalizować GTA 6 w 2024 roku

gta 6

Raczej możemy być pewni, że produkcja GTA 6 już trwa od dłuższego czasu. Przed Rockstarem jeszcze wiele pracy, ale powoli kształtuje nam się spodziewany termin premiery.

Trylogia GTA odwróciła uwagę od GTA 6

Przez ostatnie miesiące, jeśli pojawiał się temat GTA, to mówiliśmy o odnowionej trylogii GTA. Zestaw zawierający Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto Vice City oraz Grand Theft Auto San Andreas był dość kontrowersyjnym wydaniem, ze względu na to, że wiele aspektów gry odbiegało od standardowej jakości gier Rockstara.

Czytaj też: Nie ma PS5 w sklepach? To może… PS4?

Co prawda za remastery odpowiedzialne jest inne studio, ale marka samego GTA i Rockstara również została nadszarpnięta. Do pomocy przy naprawianiu gier włączono deweloperów pracujących dotychczas nad nową zawartością do GTA Online i Red Dead Online, co zaowocowało kilkoma aktualizacjami, które pojawiły się w krótkich odstępach czasu. Patche aktualnie nie pojawiają się już tak często, ale wielu graczy wciąż twierdzi, że odnowione gry jeszcze wymagają dopracowania.

Wszystkie sprawy związane z Trylogią GTA sprawiły, że gracze porzucili poprzedni temat dotyczący serii – kiedy premiera GTA 6? Jak się okazuje, chyba powoli wracamy do przecieków i analiz.

GTA 6 w 2024 roku?

Kiedy zagramy w GTA 6? Ostatnie informacje od sprawdzonych informatorów donoszą, ze tytuł pojawi się dopiero w okolicach 2024 lub 2025 roku. Tak długa przerwa od premiery GTA 5 spowodowana jest tym, że GTA Online przyniosło deweloperom ogromne zyski, a do tego w Rockstarze zmieniły się warunki pracy, dzięki czemu deweloperzy nie muszą już pracować po godzinach.

Nowe informacje na temat premiery GTA 6 pochodzą jednak z analizy prognozy zysków Take-Two. Wydawca Rockstara poinformował niedawno, że przejmie Zyngę za 12,7 miliarda dolarów. Jest to najwyższa suma zapłacona kiedykolwiek za przejęcie firmy z branży growej.

Czytaj też: Pagan Min powraca w Far Cry 6!

To jednak nie na informacje o Zyndze należy patrzeć. Analitycy zwrócili bowiem uwagę, że Take-Two prognozuje, iż w 2024 roku firma zaliczy wzrost o 14 procent. Rok fiskalny 2024 Take-Two trwa od 1 kwietnia 2023 do 31 marca 2024.

Analitycy podkreślają, iż aby uzyskać taki wynik w 2024 roku, Take-Two musiałoby zarobić około 9 miliardów dolarów, co równałoby się premierze jakiegoś wielkiego hitu. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że początek 2024 roku to aktualnie wyznaczony przez wydawcę termin wydania GTA 6.

W przeszłości Take-Two przewidywało podobne wzrosty przed ogłoszeniem GTA 5. Szacowany wzrosty opóźniały się co kilka miesięcy i w końcu pojawiły się wraz z premierą piątej odsłony Grand Theft Auto. Można zatem zakładać, że jeśli Take-Two opóźni prognozowane wzrosty na poziomie 14%, będzie się to równało z opóźnieniem premiery GTA 6.