Reklama
aplikuj.pl

Nie ma PS5 w sklepach? To może… PS4?

ps4

Sony jeszcze nie kończy historii PlayStation 4. Nowe sztuki urządzenia będą jeszcze produkowane w 2022 roku, bo sprzęt dalej się sprzedaje.

PS5 rozchodzi się raz dwa

Zdołaliście już kupić swoje PS5? Choć od premiery minął już ponad rok, to dalej nie da się od ręki zakupić konsoli. Urządzenie pojawia się w sklepach stacjonarnych i online, a następnie znika w kilka minut. No chyba, że chcecie kupić PlayStation 5 w zestawie z dwoma padami, trzema grami, ładowarką do padów, kamerką i paczką żelków za jakąś absurdalną cenę… wtedy możecie kupić sprzęt.

Czytaj też: Attack on Titan w Call of Duty. Jestem tak samo zaskoczony, jak Wy

Co ciekawe, są jednak też takie osoby, które dość długo wstrzymują się z kupnem konsol. Niektórzy zamierzają dopiero upolować PS4, a sytuacja rynkowa niektórych państw sprawia, że jest to atrakcyjna alternatywa dla wielu mieszkańców uboższych rejonów. Sony dalej wydaje niektóre tytuły ekskluzywne również na ten sprzęt, a co więcej – okazuje się, że początkowe plany dotyczące zaprzestania produkcji konsoli w 2021 zostały porzucone i PS4 będzie jeszcze produkowane przez cały 2022 rok! Ciekawe, jak mało kosztuje Sony teraz produkcja tej konsoli?

PS4 dalej w sprzedaży

Nowe informacje na temat produkcji konsol Sony pochodzą od partnerów tworzących poszczególne podzespoły. Zdradzili oni, iż o ile Japończycy oficjalnie nie ogłaszali końca produkcji PS4 to zamierzali przestać tworzyć konsolę pod koniec 2021 roku. Teraz jednak plany zmieniono i PS4 będzie jeszcze tworzone przez 2022 rok.

Czytaj też: Pagan Min powraca w Far Cry 6!

Szacuje się, iż w 2022 zostanie wyprodukowanych około milion nowych sztuk PlayStation 4. Nie wiadomo, czy mowa tutaj tylko o modelu PS4 Slim, czy również o PS4 Pro. Taka produkcja może wskazywać na to, że na koniec 2022 liczba sprzedanych konsol PlayStation 4 osiągnie około 119 milionów.

Wynik dla Sony jest na pewno niesamowity też ze względu na to, że w 2013 roku, kiedy sprzęt debiutował, zastanawialiśmy się, czy konsole się skończyły, a Japończycy byli na skraju bankructwa. Tymczasem konsola uratowała firmę i jeszcze do tego pokazała, że gracze uwielbiają te urządzenia. Z ciekawostek warto dodać, że ostatni raz z takimi honorami Sony żegnało chyba tylko PlayStation 2, które jeszcze po wydaniu PlayStation 3 sprzedało 45 milionów sztuk!