Reklama
aplikuj.pl

Czy pobyt w hotelu w czasie pandemii jest bezpieczny?

koronawirus

Na terenie naszego kraju panuje oficjalny zakaz korzystania z hoteli w celach turystycznych, ale rzeczywista sytuacja jest zgoła inna. Czy Pobyt w hotelu w czasie pandemii można uznać za groźny dla zdrowia?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i w dużej mierze zależy od warunków panujących w danym miejscu. Wiele sieci hotelowych wdrożyło bardzo rygorystyczne i dokładne procedury dot. higieny, ale zdarzają się wyjątki.

Czytaj też: Skuteczność tej szczepionki na koronawirusa jest zmienna. Od czego zależy?
Czytaj też: Dlaczego koronawirus jest szczególnie groźny przy cukrzycy i chorobach serca?
Czytaj też: Norki zakażone koronawirusem wychodzą z grobów

Za wzór w tej dziedzinie można uznać hotele zrzeszone pod egidą firmy Marriott International. Zatrudnione przez nią służby sprzątające mają obowiązek częstej dezynfekcji przy użyciu środków stosowanych w szpitalach. Co więcej, pokoje zostały wyposażone w odpowiednie środki, takie jak płyny i chusteczki dezynfekujące.

Pobyt w hotelu w czasie pandemii będzie bezpieczny, jeśli zastosujemy się do zasad dystansowania i dezynfekcji

W takich warunkach można więc mówić o względnym bezpieczeństwie, choć należy pamiętać, że podstawową drogą transmisji koronawirusa pozostaje bezpośredni kontakt z zakażonym. Tego najłatwiej uniknąć, kiedy obłożenie hoteli jest niskie, a pracownicy i goście korzystają z masek oraz stosują się do zasad dystansowania społecznego.

Czytaj też: Niemcy rozpoczną szczepienia na koronawirusa do połowy grudnia. Co z Polską?
Czytaj też: Indie tworzą szczepionkę na koronawirusa, ale nie dzielą się wynikami badań
Czytaj też: Lampy UV niszczą nie tylko koronawirusa. Lekarze przed nimi ostrzegają

Dr Ravina Kullar dodaje, że dobrym pomysłem jest zorientowanie się, jak często wybrane pokoje są wynajmowane i czy znajdują się w nich wysokiej jakości filtry HEPA.