Reklama

Poczta Polska znów zacznie rozstawiać swoje automaty paczkowe

Poczta Polska, Mobilny Bankowiec, Bank Pocztowy

Poczta Polska znów chce rozpocząć rozstawianie własnych automatów paczkowych, w których w wygodny sposób odbierzemy przesyłki bez niepotrzebnego stania w kolejkach. Automaty mają stanąć na osiedlach, a nawet na terenie parafii.

Automaty paczkowe od Poczty Polskiej to nie nowość

Obecnie Poczta Polska ma już przeszło 240 automatów, które pozwalają na odbiór przesyłek, więc pomysł nie jest żadną nowością. Jest ich jednak bardzo mało w stosunku to Paczkomatów, które ma InPost. Według informacji w przeciągu kolejnych dwóch lat Poczta Polska ma zamiar zwiększyć ilość swoich automatów do 2 tysięcy.

Patrząc jak popularne stały się Paczkomaty w ostatnim czasie a także na to, że usługi pocztowe nadal pozostawiają wiele do życzenia jest to naprawdę dobry pomysł. Pozwoliłoby to uniknąć stania w niepotrzebnych kolejkach, a także sytuacji, w których spodziewamy się doręczenia przesyłki do domu, czekamy na nią, a potem i tak znajdujemy awizo w skrzynce. Poczta Polska zapowiada, że już w przyszłym roku zamierza postawić 500 takich maszyn, a staną one w różnych miejscach.

Czytaj też: InPost otwiera nową centralną sortownię

Czytaj też: Allegro i InPost zaoferują jeszcze szybsze dostawy

W komunikacie wystosowanym przez Pocztę możemy przeczytać:

Nowe automaty staną w pobliżu m.in. placówek pocztowych, przy marketach i galeriach handlowych, przy urzędach państwowych i samorządowych, na terenach parafii, czy spółdzielni mieszkaniowych.

Takie działanie ma być odpowiedzią Poczty Polskiej na dynamiczne zmiany na rynku zamówień internetowych, a także odpowiedzią na oczekiwania klientów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News