Reklama

InPost otwiera nową centralną sortownię

Paczkomat, oszustwa na paczkomat, paczkomat, paczkomaty, świeta paczkomat, problemy paczkomat, wysyłka paczkomat, brak paczki paczkomat, inpost

Jednym z działań podjętych przez InPost w celu przygotowania się na nawrót pandemii jest otwarcie nowej centralnej sortowni. Pozwoli to na jeszcze sprawniejszą obsługę klientów i szybsze dostarczanie paczek.

Otwarcie nowej centralnej sortowni InPostu

Podczas pandemii i związanego z nią lockdownu Polacy chętnie przerzucili się na zakupy online, a jedną z najchętniej wybieranych opcji dostawy stał się Paczkomat. Dzięki temu mamy paczkę dostarczoną szybko, a przy tym bez zbędnego kontaktu z listonoszem czy kurierem. Zwiększenie zainteresowania zakupami online daje branży logistycznej ogromne pole do rozwoju, ale również stanowi wyzwanie, któremu trzeba sprostać.

I wygląda na to, że InPost wie o tym doskonale, dlatego w podwarszawskim Mszczonowie otwiera kolejną centralną sortownię o powierzchni 17300 mkw. Będzie to drugi taki obiekt, bo pierwszy znajduje się w Piotrkowie Trybunalskim. Nowa sortownie będzie obsługiwać nie tylko oddziały z całego kraju, ale również będzie centrum sortowniczym kluczowego rejonu Warszawy.

Czytaj też: Allegro i InPost zaoferują jeszcze szybsze dostawy

Czytaj też: Listonosz doręczy przesyłkę i sprawdzi, czy nie potrzebujesz dodatkowych pieniędzy

Oprócz nowego obiektu firma ma również zamiar stale powiększać ilość Paczkomatów. Obecnie jest ich już przeszło 8 tys., a skoro zainteresowanie tą usługą stale rośnie, to nikogo nie dziwi fakt, że i maszyn przybywa, nawet w mniejszych miejscowościach.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News