Podkręcone Audi RS3 próbuje sił z BMW M2 CS i AMG A45 S

Trzy niemieckie marki zawitały na jeden tor ze swoimi ciągle wydajnymi, ale modelami raczej z dolnej półki. Oto pojedynek BMW M2 CS, Mercedesa AMG A45 S i stuningowanego Audi RS3.

Zacznijmy może po kolei. BMW M2 CS opiera się na imponującym M2 Competition, dzierżąc identyczny silnik, który znalazł się w BMW M4 Competition, dorzucająć do tego wykończenia z włókna węglowego oraz poprawiony pakiet zawieszenia i hamulców. To potężne coupe ma pod maską 450 koni mechanicznych i pozwala rozpędzić się od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy.

Z kolei 421-konny Mercedes-AMG A45 S to najpotężniejszy na świecie hot-hatch, którego 2,0-litrowy rzędowy silnik o czterech cylindrach jest jednym z najbardziej imponujących silników zbudowanych przez AMG. Całą tę moc A45 przekazuje przez 8-biegową dwusprzęgłową skrzynię biegów współpracującą z napędem na wszystkie koła.

Czytaj też: Porsche 911 GT3 RS doczekało się ulepszeń Manthey Racing

Nic więc dziwnego, że w takim zestawieniu Audi RS3 doczekało się ulepszenia swojego turbodoładowanego silnika rzędowego z pięcioma cylindrami z 394 do 450 koni mechanicznych. Jak wpłynie to na wynik? Nie omieszkajcie sprawdzić powyżej, choć zdradzę tylko, że osiągi tych maszyn są do siebie zbliżone.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News