WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Podsumowanie Dnia – Gry (24.01.2020)

Czyżby cisza przed burzą? Światem gier wideo rządzą ostatnio gorące plotki, które sprawiają, że zwykłe newsy są jakieś takie… skromne?

The Last of Us miało otrzymać film

Okazuje się, że przed The Last of Us: Part 2 Sony zamierzało wydać dwudziestominutowy film, który streszczałby historię gry, tak abyśmy pamiętali wszystko przed rozpoczęciem zabawy w nową odsłonę. No właśnie – zamierzało. Po projekcie zostały tylko grafiki.

PC i PS5 dominują jeśli chodzi o zainteresowanie

Jak co roku, przeprowadzono ankietę, w której producenci gier odpowiadają na pytanie dotyczące tego, która konsola ich aktualnie bardziej interesuje. Wychodzi na to, że PlayStation 5 i PC budzą największe zainteresowanie. Sporym zainteresowaniem cieszy się również Switch i VR.

Test Turinga na Nintendo Switch

The Turing Test to jedna z tych gier, o której kiedyś bym nie pomyślał, że trafi na platformę Nintendo. Dziś mała moc Switcha została już lepiej poznana przez producentów, a my możemy cieszyć się kolejnymi tytułami, które dobrze wyglądają.

Age of Empires 3 w testach

Niektórzy gracze będą mieli wkrótce szansę na to, aby sprawdzić Age of Empires 3: Definitive Edition. Testy beta mają zacząć się w lutym, ale będą one zamknięte dla „małej grupy fanów oryginalnej gry”. A sama gra ma działać na takim sprzęcie:

  • Windows 10 64-bit
  • 8GB RAM
  • Karta graficzna z 2GB pamięci
  • DX11 / D3D11
  • HD Graphics 4400

Resident Evil znowu będzie straszyć. Zabezpieczeniami.

Capcom poinformował, że Resident Evil 3 Remake będzie chroniony poprzez kontrowersyjną technologię Denuvo. Dokładnie to samo zabezpieczenie chroniło Resident Evil 2 Remake i zostało po roku usunięte. Możemy zatem założyć, że deweloperzy pójdą własnym tropem i po roku odzyskamy te kilka klatek na sekundę.