WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Podsumowanie dnia – smartfony [13.01.2020]

Nowe zdjęcia Samsunga Galaxy S20, ładowarki urządzeń mobilnych na celowniku Komisji Europejskiej, Samsung Galaxy XCover stworzony przy współpracy z Microsoftem, więcej Samsunga Galaxy S20, najwytrzymalszy smartfon 2019 roku… A to nie koniec informacji z dzisiejszego dnia. Startujemy z pierwszym, smartfonowym podsumowaniem dnia na WhatNext!

Pierwszy test wydajności Samsunga Galaxy S20

Samsung Galaxy S20+ 5G pierwsze zdjęcie

Wiemy już jak wygląda Samsung Galaxy S20 w wersji Plus 5G więc teraz czas sprawdzić, jak sprawuje się w praktyce. W bazie benchmarku Geekbench pojawił się pierwszy test, który pokazuje wyniki wydajności Samsunga Galaxy S20 ze Snapdragonem 865 oraz Samsunga Galaxy S10 ze Snapdragonem 855. Wyniki są, uwaga… wyższe! To rzecz jasna było oczywiste, że nowy układ zapewni wyższą wydajność. Szczególnie, że Galaxy S20 był testowany w wariancie z 12 GB pamięci RAM, a Galaxy S10 8 GB.

Satia Nadella używa Microsoft Surface Duo. Nie lubimy go za to!

surface duo, surface neo, chłodzenie surface duo, chłodzenie surface neo
Microsoft Surface Duo (po lewej) i Surface Neo

Futurystyczny, składany smartfon Microsoftu został przyłapany w rękach prezesa firmy. I co tu dużo mówić – wygląda obłędnie! Szczególnie, że jest zdecydowanie cieńszy niż można było się spodziewać. Cóż… taki już urok prezesów dużych firm. Mogą używać sprzętu, który nam jest przedstawiany jako wczesny prototyp, który kiedyś może trafi na rynek.

JerryRigEverything wskazuje najodporniejsze i najgorsze smartfony 2019 roku

Najodporniejszy smartfon 2019 roku

Zack z kanału JerryRigEverything znany jest ze swoich morderczych prób, jakim poddaje co najmniej kilkanaście smartfonów każdego roku. Zazwyczaj są to jedne z najpopularniejszych modeli, które trafiają na rynek. Z przygotowanego podsumowania dowiedzieliśmy się, że:

  • najłatwiejszym do naprawienia smartfonem 2019 roku jest Google Pixel 3a,
  • najtrudniejszym, a wręcz niemożliwym, do naprawienia smartfonem 2019 jest Royole FlexPai,
  • wyróżnienie w powyższej kategorii otrzymały iPhone’y 11,
  • najbardziej innowacyjnym smartfonem 2019 roku jest Nubia Z20,
  • wyróżnienie za innowacje dostaje Blackview Max 1 oraz Samsung Galaxy Fold,
  • najlepiej wyglądające wnętrze smartfonu z 2019 roku ma Samsung Galaxy A80,
  • najmniej odpornym smartfonem 2019 roku jest Redmi Note 7,
  • wyróżnienie w powyższej kategorii otrzymuje Google Pixel 4 XL,
  • najbardziej odpornym smaratfonem 2019 roku jest Google Pixel 3a.

A więcej szczegółów znajdziecie w poniższym nagraniu:

Radosław Semkło dołącza do zarządu Polkomtelu

Radosław Semkło nowym członkiem zarządu Polmontelu

Radosław Semkło będzie odpowiedzialny za obszar szeroko pojętego IT w Polkomtelu. To pokłosie przejęcia Asseco, gdzie Semkło był dyrektorem pionu administracji i mediów, a ze spółką jest związany od 2010 roku. Ma bardzo bogate doświadczenie, zdobyte głównie w Wojskowej Akademii Technicznej, gdzie zajmował się m.in. integracją zautomatyzowanych systemów dowodzenia Sił Powietrznych ze strukturami NATO. Życzymy powodzenia!

Scrolluj bez końca z Plushem

Nowa reklama Plusha promuje ofertę z pakietem 10 GB oraz nielimitowanym dostępem do serwisów społecznościowych. I jak to bywa w przypadku Plusha – spot jest naprawdę świetny! Koniecznie obejrzyjcie.

Samsung Galaxy Fold 2 to Galaxy Z Flip

Wygląda na to, że Samsung za wszelką cenę chce, aby nadchodzący składany smartfon nie był łączony z Galaxy Foldem. Po prawdzie, coś w tym jest, bo Fold był rozkładanym pilotem do telewizora, a Galaxy Z Flip będzie… puderniczką.

wygląd Galaxy Fold 2, design Galaxy Fold 2, zdjęcia Galaxy Fold 2

Ale żarty na bok. Galaxy Fold to naprawdę dobry smartfon, z którego korzystało mi się niezwykle przyjemnie i jeśli Galaxy Z Flip będzie równie udany, a przy tym znacznie tańszy, to wróżę mu duży sukces.

Koniec konsultacji w sprawie częstotliwości sieci 5G. Co dalej?

aukcja 5G

W ubiegły piątek, 10 stycznia, zakończyły się konsultacje w sprawie zbliżającej się aukcji częstotliwości sieci 5G. Sama aukcja, w pierwszych scenariuszach, miała ruszyć pod koniec grudnia lub na początku stycznia. Dzisiaj bardziej realna wydaje się końcówka stycznia lub nawet początek lutego.

Co takiego operatorzy zgłosili w ramach konsultacji? Nie wiadomo. Ale liczę, że podobnie jak w przypadku konsultacji, które odbyły się kilka miesięcy wcześniej, UKE w najbliższym czasie zaprezentuje otrzymane stanowiska.