WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Podsumowanie dnia – smartfony i telekomunikacja [21.01.2020]

Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem premier i ogłoszeń Huaweia. Poznaliśmy też wymiary tegorocznych iPhone’ów i ceny flagowych Samsungów. A Ministerstwo Cyfryzacji pyta co chcielibyśmy móc załatwiać przez Internet.

Wiemy jakie ekrany dostaną iPhone’y 2020

iPhone 2020 ekrany

Najmniejszym tegorocznym smartfonem Apple ma być iPhone z ekranem o przekątnej 5,4 cala – informuje jedno z najbardziej wiarygodnych źródeł na temat sprzętu firmy z Cupertino Ming-Chi Kuo. Kolejny w kolejce będzie wariant z ekranem o przekątnej 6,1 cala, a największy dostanie wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala. Każdy z ekranów będzie panelem OLED.

Pomimo rosnących ekranów, największy iPhone 12 będzie cieńszy niż iPhone 11 Pro Max. Mowa o obudowie o grubości 7,4 mm, przy 8,1 mm w modelu z 2019 roku.

Jeśli chodzi o aparaty, to w najmniejszym iPhonie 12 znajdziemy dwa, w środkowych dwa lub trzy oraz trzy w największym i najlepiej wyposażonym.

Ceny Samsungów Galaxy S20 i Galaxy Z Flip

Warianty 5G Samsungów Galaxy S20, bo zapewne pojawią się też takie bez modemów sieci piątej generacji, mają kosztować:

  • Galaxy S20 5G – 900 – 1000 euro,
  • Galaxy S20+ 5G – 1050 – 1100 euro,
  • Galaxy S20 Ultra 5G – 1300 euro.

Sporo, ale nie jest to nic, co wykraczałoby poza dotychczasowe przypuszczenia. Nikt nie spodziewał się ceny rzędu, w przeliczeniu, 2000 zł.

Składany Galaxy Z Flip ma kosztować 1400 euro, ale tutaj jest to cały czas kwestią otwartą.

Fortnite najlepiej działa na… iPadzie Pro

Fortnite iPad Pro

Popularna gra battle royale święci największe sukcesy na komputerach osobistych. Ale okazuje się, że to na iPadzie gra oferuje największą płynność. To zasługa 120 Hz ekranu, co pozwala na uruchomienie gry w 120 klatkach na sekundę.

W przypadku konsol PlayStation 4 oraz Xbox One mówimy o maksymalnie 60 klatkach na sekundę. Konsolowcy mogą, słusznie, poczuć się urażeni. Szczególnie, że dzięki płynniejszej rozgrywce posiadacze iPadów są w stanie zareagować na wydarzenia w grze o ułamki sekundy szybciej.

Jakie sprawy urzędowe chcesz załatwić przez Internet?

Rządowe e-usługi mają się coraz lepiej. Aplikacja mObywatel działa zaskakująco dobrze i przyciąga coraz więcej użytkowników. Ministerstwo Cyfryzacji chce utrzymać pozycję jednego z lepiej działających resortów aktualnego rządu i szykuje kolejne rozwiązania.

Jakie? To zależy od nas. Do 10 lutego można przesłać formularz, w którym należy wpisać, jakie dokumenty chcielibyśmy przenieść z tradycyjnej formy papierowej do Internetu. Klikamy i wypełniamy!