WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Podsumowanie dnia – smartfony i telekomunikacja [23.01.2020]

W dzisiejszym podsumowaniu będą dominować tematy aparatów. iPhone 11 został przetestowany w DxOMark razem z Xperią 5, a Xiaomi szuka fotograficznego partnera. Poznaliśmy też ceny Samsungów Galaxy S20 i jak bumerang powraca temat nowego Pocophone’a.

Nowy Pocophone w I kwartale 2020 roku

W końcu mamy oficjalną informację na temat następcy popularnego Pocophone’a F1. Manmohan Chandolu, generalny menadżer nowej marki Poco w Indiach potwierdził, że smartfon zadebiutuje jeszcze w I kwartale 2020 roku.

Chandolu zdradził również co nieco na temat specyfikacji. Nowy Poco, zapewne Poco F2, zaoferuje flagową specyfikację. Możemy spodziewać się wydajnego procesora, więc możemy zakładać Snapdragona 865 oraz dużo pamięci RAM, więc zapewne co najmniej 8 GB.

Poco jest co prawda nową marką, ale nie będzie się odcinać od Xiaomi. Chandolu powiedział, że obsługa posprzedażowa, w tym serwis gwarancyjny, będzie realizowany w całości przez Xiaomi.

iPhone 11 i Xperia 5 w testach DxOMark. Szału nie ma, to… lekkie okręślenie

Sony Xperia 5 test recenzja

W przypadku obu smartfonów możemy zgodnie powiedzieć – w końcu. iPhone 11 uzyskał w profesjonalnym teście fotograficznym 109 punktów. To przyzwoity wynik. Przypomnijmy, że liderzy rankingu uzyskali 123 punkty (Mate 30 Pro 5G). Uzyskany wynik jest taki sam jak w przypadku o rok starszego flagowca – iPhone’a XS Max. Smaratfon mógłby uzyskać wyższy wynik, ale ewidentnie przeszkodził w tym brak teleobiektywu odpowiedzialnego za zoom.

iPhone 11, cena iPhone 11, sprzedaż iPhone 11, sukces iPhone 11, apple iPhone 11

Znacznie gorzej wypadła Xperia 5. Sony znany jest z tego, że produkuje najlepsze aparaty do smartfonów na rynku, ale nie potrafi ich kompletnie wykorzystać we własnych produktach. Oczywiście jest to najlepsza Xperia w zestawieniu, ale ogólny wynik na poziomie 95 punktów rozczarowuje.

Szczegóły wyników oraz pełne testy znajdziecie na stronach DxOMark – Xperia 5 oraz iPhone 11.

Hasselblad może wrócić na rynek smartfonów. Xiaomi szuka partnera

szybkie ładowanie Xiaomi Mi 10 Pro, Xiaomi Mi 10 Pro

To na razie tylko luźna plotka, która wzięła się z ankiety stworzonej przez Xiaomi w serwisie Weibo, czyli chińskim odpowiedniku Facebooka. Firma zapytała w niej fanów marki, z jaką fotograficzną firmą powinna nawiązać współpracę. Hasselblad w zasadzie zdeklasował bardziej znanych producentów, takich jak Canon czy Nikon.

Hasselblad nie tylko fotografował misję Apollo 11, ale ma też epizod z urządzeniami mobilnymi. To właśnie aparat tej firmy znalazł się w module MotoMod z 10-krotnym zoomem optycznym, przygotowanym dla serii Motorola Moto Z. Efekt tej współpracy był… rozczarowujący. Zoom co prawda robił wrażenie, ale jakość zdjęć zostawiała sporo do życzenia.

Zdjęcia prasowe Samsunga Galaxy S20 i europejskie ceny

Samsung Galaxy S20+ pierwsze zdjęcie

W sieci pojawiły się zdjęcia prasowe nadchodzącej serii Galaxy S20 Samsunga. Wszystkie warianty kolorystyczne znajdziecie poniżej.

Ale najpierw europejskie ceny smartfonów (polskie ceny są przelicznikiem wg aktualnego kursu, nie uwzględniają podatków):

  • Samsung Galaxy S20 — 899 euro (ok. 3820 zł),
  • Samsung Galaxy S20 5G — 999 euro (ok. 4240 zł),
  • Samsung Galaxy S20+ 5G — 1099 euro (ok. 4670 zł),
  • Samsung Galaxy S20 Ultra 5G (128 GB) – 1349 euro (ok. 5730 zł),
  • Samsung Galaxy S20 Ultra 5G (512 GB) – 1549 euro (ok. 6582 zł).
Samsung Galaxy S20 niebieski
Samsung Galaxy S20
Samsung Galaxy S20+ szary
Samsung Galaxy S20+
Samsung Galaxy S20 Ultra czarny
Samsung Galaxy S20 Ultra
Samsung Galaxy S20 Ultra szary
Samsung Galaxy S20 Ultra