WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Pojawiły się wyniki wydajności Intel Lakefield Core i5-L16G7

Pojawiły się wyniki wydajności Intel Lakefield Core i5-L16G7

W sieci pojawiły się wyniki wydajności procesora Intel Lakefield Core i5-L16G7. Jak więc wypada on w praktyce?

Intel Lakefield to jedyna w swoim rodzaju seria, która niedługo trafi do sprzedaży. Model i5-L16G7 będzie miał cztery rdzenie Tremond o małej mocy i jeden wydajny Sunny Cove. Na rynek trafi też więcej modeli o bardziej zróżnicowanej konstrukcji.

Czytaj test: Alphacool wypuszcza chłodnice NexXxos ST30

Ekipa Notebookcheck przetstowała ten procesor – dorwała ona Samsung Galaxy Book S, który go wykrozystuje. Okazuje się, że Intel Lakefield Core i5-L16G7 będzie o ok. 67% wolniejszy niż poprzednia architektura firmy, która skupiała się na niskim poborze mocy.

Wynika to z faktu, że procesor ani razu nie przyspieszył do 3,0 GHz – trzymał się 2,4 Hz. Możliwe, że jest to wina przedpremierowego egzemplarza albo sam Galaxy Book S nie potrafi korzystac z tego procesora.

Większość obciążenia rozkłada się na mniejsze rdzenie. Wysokowydajny rdzeń przejmuje tylko te najbardziej wymagające. Taka też była idea procesora, więc tutaj wszystko się zgadza. Mam tylko nadzieję, że Intel poprawi działanie tego procesora pod względem taktowań – może pojawi się jakaś łatka naprawiająca dosyć niskie częstotliwości?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News