Reklama
aplikuj.pl

Niemiecki bój między BMW, Mercedesem, Audi i Porsche

niemiecki-boj-miedzy-bmw-mercedesem-audi-i-porsche

Widząc tego typu zestaw samochodów obok siebie na jednym torze, można strzelić ślepo, że wygra Porsche. Byłoby to jednak zbyt duże uproszczenie i nieobeznanie, jako że pojedynek obejmuje BMW M8 Competition, Porsche Panamera Turbo S, Audi RS 6 oraz Mercedes E 63s.

Zacznijmy może od najmocniejszych modeli, bo tak się składa, że tym najbardziej prężnym w myśl liczby koni mechanicznych jest Porsche Panamera Sport Turismo S E-Hybrid. Porównajcie poniżej możliwości każdego samochodu i przed seansem załóżcie się sami ze sobą, który model wygra.

To rewelacyjne kombi łączące 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem ze sprytnym systemem hybrydowym, zapewnia łączną moc 677 koni mechanicznych i 848 Nm. Moc jest przesyłana przez dwusprzęgłową skrzynię biegów Porsche PDK i układ napędu na wszystkie koła.

Daleko za nim ląduje pozostała trójka ze swoimi silnikami V8. BMW M8 Gran Coupe ma jego 4,4-litrowe wydanie z podwójnym turbo, które wyciska 600 KM i 750 Nm, wrzucając je na wszystkie koła przez 8-biegowy automat.

Czytaj też: Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [20.09.2020]

Audi oraz Mercedes dzierżą już 4-litrowe jednostki z takim samym doładowaniem o mocy kolejno 590 i 603 koni oraz momencie rzędu 800 i 850 Nm. Oba modele mają oczywiście napęd na wszystkie koła, z czego pierwszy wykorzystuje 8-biegowy automat i system Audi Quattro, a drugi 9-biegowy automat AMG.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News