WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Pojedynek wydajnych kombi, czyli Audi RS4 kontra BMW M340i

Dwóch producentów prosto z Niemiec i dwa kombi, których moc z pewnością Was zadowoli. Oto pojedynek M340i xDrive Touring z Audi RS4 Avant.

BMW wyposażyło model M340i xDrive Touring w 3-litrowy turbodoładowany rzędowy silnik sześciocylindrowy o mocy 382 koni mechanicznych i 500 Nm momentu obrotowego. RS4 Avant z kolei występuje z 2,9-litrowym, podwójnie turbodoładowanym silnikiem V6 o mocy 444 KM i momencie rzędu 600 Nm. Oba ważą 1750 kilogramów.

Porównując same liczby, każdy normalny postawiłby na Audi, kiedy w grę wchodzi wyścig typu drag, czyli w linii prostej. Jednak to BMW wygrywa pierwsze podejście, ponieważ Audi miało problemy z przyczepnością przy starcie. Druga próba poszła już dla Audi, które ćwierć mili pokonało w 12,1 sekundy, czyli o 0,3 sekundy szybciej od M340i.

Czytaj też: Ten elektryczny pickup Rivian przekona Was do elektrycznej potęgi

Co ciekawe, podczas wyścigu po rozpędzeniu się do 80 km/h wychodzi na jaw wyższość BMW pod kątem kalibracji skrzyni biegów. W obu samochodach w grę wchodzi ośmiobiegowy automat, ale wychodzi na to, że w Audi jego konfiguracja jest gorsza.

W teście hamowania to jednak RS4 Avant przybrał koronę zwycięzcy, a na koniec warto wspomnieć, że gdy BMW kosztuje 50000 funtów, Audi już 65 tysięcy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News