Pokaz Dying Light 2 nadciąga? Usunięty wpis może zdradzać datę prezentacji gry

dying light 2

Na Dying Light 2 czekają miliony graczy. Możliwe, że już niedługo ponownie zobaczymy grę w akcji.

Dying Light 2 i spokojna praca

Techland zdecydował się o niewydawaniu gry Dying Light 2 w pierwotnym terminie. Od wielu miesięcy jedyne, co wiemy o produkcji to to, że nadciąga, prace raczej przebiegają bez większych problemów, a ekipa sprawnie pracuje, aby dostarczyć produkcję w jak najlepszym stanie. Gracze nie znają jednak daty premiery, co sprawia, że deweloperzy mają trochę swobody, ale społeczność staje się niecierpliwa. Ciśnienia graczy nie wytrzymała ekipa CD Projekt RED, którzy zdecydowali, że wydają grę, bo z jednej strony mogą ją tworzyć jeszcze pięć lat, ale w końcu trzeba też dostarczyć to, co się zapowiadało (a w przyszłości usprawnić elementy procesu produkcyjnego, które nie wypaliły).

Czytaj też: Prototyp Gears of War 3 na PlayStation 3 udostępniony w sieci

Techland po długiej ciszy powraca do mówienia o grze. Na początku roku zaczęliśmy dostawać nowe wieści o produkcji. Zaczęło się od wideo w marcu, które poinformowało o procesie produkcyjnym tytułu.

Po tym wideo rozpoczęła się seria nagrać Ask me anything, w których autorzy gry odpowiadają na najciekawsze pytania graczy. Ich streszczenia znajdziecie we wpisach Twórcy Dying Light 2 odpowiedzieli na pytania, ale już pojawiło się nowe dot. tytułu gry oraz Techland ujawnił kolejne informacje o Dying Light 2.

Techland zapowiada jednak chyba „coś” nowego. Na profilach społecznościowych firmy pojawiają się tajemnicze nagrania, na których widzimy graffiti z napisem „Save the City”, które w nocy ujawnia napis „Are you…”

https://twitter.com/DyingLightGame/status/1395786470359814148?s=20

Jest to już drugie nagranie. W pierwszym widzieliśmy tylko i wyłącznie „Are”. Gracze starają się teraz odkryć, co ujawni pełny napis. Jedni wierzą w proste „Are you ready?”. Są jednak teorie, że Techland może ukryć tam np. „Are you afraid of the dark?”. Miejsca na napis jest sporo. Może jest tam ukryta data premiery gry? A może domniemane hasło reklamowe gry – „Stay Human”, wraz z datą prezentacji nowych materiałów z Dying Light 2?

Pokaz Dying Light 2 wyciekł?

Zdaje się jednak, że coś jest na rzeczy i Techland szykuje masę wieści na temat gry. YouTuber GameRiot wrzucił na swojego Twittera wpis, na którym widać… ulotkę? Widzimy na niej napis Dying Light 2 oraz hasło Stay Human.

Do tego GameRiot wypatrzył na niej napis w stylu tego, który pojawia się w mediach społecznościowych Techlandu, informujący o czymś, co nastąpi 27 maja o godzinie 21:00 czasu polskiego. Influencer podejrzewa pokaz gry wyznaczony na ten termin.

Co ciekawe, wstawiony przez GameRiot wpis z 14 maja został już przez niego skasowany, co może oznaczać, że trochę pośpieszył się on z publikacją tej informacji.

Czytaj też: Ratchet and Clank Rift Apart z opcjami dla osób z niepełnosprawnościami, ale skorzysta każdy!

Czy widoczna na zdjęciu „ulotka” mogła zostać spreparowana? W końcu ktoś mógł ją przygotować na podstawie materiałów dostępnych w Internecie. Wydaje się to jednak wątpliwe, biorąc pod uwagę fakt, że autor przecieku wstawił wpis 14 maja, a pierwsze tajemnicze nagranie od Techlandu pojawiło się dopiero 20 maja. Ciekawostką jest to, że Techland usuwa wszystkie poprzednie nagrania z graffiti. W Internecie jednak nic nie ginie i informację o publikacjach wpisów można zdobyć dzięki udostępnionym przez deweloperów wpisów na Twitterze.

To będzie dobra gra

Wszystko wskazuje zatem na to, że Dying Light 2 jest bliżej niż dalej. Sam ponownie liczę na jakiś długi materiał z rozgrywki, który będziemy mogli sobie spokojnie obejrzeć i zachwycać się tym, co przygotowała wrocławska ekipa. Niedawno ponownie włączyłem sobie wszystkie materiały promocyjne gry i nie mogę wyjść z wrażenia, jak ogromny postęp został dokonany od czasu pierwszej części Dying Light. Wszystko wydaje się być tutaj na miejscu, a scena z 26:04 z poniższego materiału wideo powoduje, że za każdym razem mam ciarki! Dużo czasu na dopracowanie gry, elementy wpływania na świat, rozbudowany parkour… nie widzę powodu, dla którego Techland miałby zawieść!