WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Pokemon czy Star Wars – która gra wideo zdobyła Wielką Brytanię?

Pojawiły się kolejne wyniki sprzedaży gier z Wielkiej Brytanii. Tym razem pojedynek stoczyli dwaj giganci.

Jak co tydzień – mamy nowe dane sprzedażowe gier wideo z Wielkiej Brytanii. W zeszłym tygodnia toczył się zacięty pojedynek pomiędzy Pokemonami a Gwiezdnymi Wojnami. Która marka wyszła z tego starcia zwycięsko?

Patrząc po sprzedaży gier można uznać, że oba tytuły wróciły z tarczą. Pudełkowa sprzedaż obu tytułów była znakomita i pozwoliła zdobyć czołówkę rankingu.

Zeszły tydzieńTen tydzieńTytuł
Nowość1Pokémon Sword
Nowość2Star Wars Jedi: Fallen Order
Nowość3Pokémon Shield
14Call of Duty: Modern Warfare
35FIFA 20
46Luigi’s Mansion 3
Nowość7Pokémon Sword & Shield: Dual Edition
28Death Stranding
69Mario Kart 8 Deluxe
810Mario & Sonic At The Tokyo Olympic Games 2020

Ciekawostki z rankingu? Z zestawienia TOP10 bardzo szybko wypadł najnowszy Need for Speed: Heat, który tydzień temu był jeszcze na piątym miejscu. Jeśli chodzi o inną grę EA – Star Wars Jedi: Fallen Order sprzedało się w pudełku słabiej niż Battlefront 2, lecz Elektronicy zapowiedzieli już, że spodziewają się mniejszych przychodów, bo to gra dla pojedynczego gracza.

Gdybyśmy rozciągnęli ranking to TOP40, to odkrylibyśmy, że w zestawieniu znajduje się jeszcze jedna nowa gra. Jest to polskie Terminator: Resistance, które może i oberwało w recenzjach, ale gracze oceniają produkcję nad wyraz dobrze. Aktualnie gra znajduje się na 38. pozycji. Może kolejny tydzień przyniesie szturm Polaków na TOP10?

ŹRÓDŁO: gamesindustry