Reklama
aplikuj.pl

Polski Ghostrunner już nie taki polski

ghostrunner

W biznesowym świecie gier wideo doszło do małego przetasowania. Marka Ghostrunner, która należała do polskich deweloperów, nie jest już ich własnością.

Ghostrunner dziś

Jak marka Ghostrunner prezentuje się na ten moment? Na Steam gracze oceniają produkcję „Bardzo pozytywnie”, a nie jest to średnia powstała z małej liczby recenzji! Tytuł oceniło ponad 30 tysięcy osób, więc można być pewnym jakości produktu.

Czytaj też: Wyciekły szczegóły Elder Scrolls 6. Powstają remastery Falloutów!

Tytuł jest co jakiś czas rozwijany za pomocą łatek i DLC, a sama gra jest dostępna na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch. Tytuł jest ogrywany do dzisiaj, a dziennie bawi się w nim nawet 500 osób jednocześnie. Dla produkcji o takiej skali, mającej prawie dwa lata, to dobry wynik.

Niepolski Ghostrunner

Zmieniła się jednak jedna rzecz. Produkcja nie jest już tytułem, który należy do Polaków. Kolejne odsłony mogą oczywiście powstawać u nas, ale teraz będzie to się odbywało na zlecenie. Aktualni właściciele marki poinformowali o sprzedaży praw.

Czytaj też: Klasyczne odsłony The Elder Scrolls za darmo na Steam

Zarząd All in! Games S.A. z siedzibą w Krakowie (dalej: “Spółka”, „All in! Games”) informuje, iż w dniu dzisiejszym zawarł z One More Level S.A. z siedzibą w Krakowie (dalej: „OML”) oraz 505 Games S.p.A. z siedzibą w Mediolanie (dalej: „505 Games”) umowę, której przedmiotem jest uregulowanie praw własności do gry Ghostrunner. Mocą umowy, All in! Games oraz OML zrzekły się wszelkich praw w stosunku do gry Ghostrunner, w szczególności do tantiem należnych z tytułu komercjalizacji tej gry, w zamian za jednorazowe wynagrodzenie wypłacane zarówno All in! Games jak również OML, które dla All in! Games wynosi 1.560.000,00 EUR (płatne w transzach, z terminem całkowitego rozliczenia do 10 lipca 2022 r.). Niniejsze wynagrodzenie stanowi końcowe rozliczenie należne All in! Games z tytułu komercjalizacji gry Ghostrunner. W zamian za to wynagrodzenie, 505 Games:

– będzie mogła swobodnie wykorzystywać grę Ghostrunner w sposób jaki uzna za stosowne,

– akceptuje dostarczoną wersję gry Ghostrunner oraz dodatków – DLC jako ostateczną i zwalnia All in! Games oraz OML z obowiązku realizacji jakichkolwiek prac do tej gry,

– zrzeka się wszelkich roszczeń wobec All in! Games oraz OML wynikających z wcześniej zawartych umów,

– zrzeka się wszelkich roszczeń wobec All in! Games oraz OML dotyczących jakości dostarczonej gry Ghostrunner.

Informacja na temat sprzedaży praw do Ghostrunner