Reklama

Poznaliśmy polskie ceny nowej Toyoty Yaris

Yaris 2020, Yaris w Polsce, Toyota Yaris, cena Yaris, ceny Toyoty yaris, cena Yarisa

Czekaliście na ceny nowego Yarisa Toyoty czwartej już generacji? Oto one na naszym rodzimym rynku.

Nowy rywal japońskiej firmy dla Forda Fiesty i Vauxhall Corsa to czwarta generacja modelu, który sprzedał się w czterech milionach egzemplarzy od czasu jego pierwszego wprowadzenia w 2000 roku. Od teraz będzie bazować na najnowszej platformie, która stanowi już podstawę dla najnowszej Corolli, RAV4 i C-HR.

Jak to zwykle bywa w tak wielkich aktualizacjach – ulepszenia doczekało się praktycznie wszystko. Od zawieszenia, po układ sterowniczy, lepsze zaaranżowanie przestrzeni, wyższą wytrzymałość, a kończąc na tym, co najważniejsze, czyli napędzie. Ogółem jednak nowa Toyota Yaris straciła nieco długości ze swoimi 3940 mm, ale zyskała 50 mm w kwestii rozstawu osi. Jest ponadto niższa, szersza, a jej design ewoluował z poprzedniej generacji.

Czytaj też: Poznaliśmy ceny McLaren 765LT i w skrócie – jest drogo

Sercem serii Yaris nowej generacji mogą być trzy napędy. Ten hybrydowy opiera się na nowym 3-cylindrowym silniku 1.5 Dynamic Force i generuje łączną moc 114 koni mechanicznych. W gamie znajdują się także dwa silniki benzynowe. O pojemności 1.0 litra i mocy 72 KM w połączeniu z 5-biegowym manualem oraz jednostka 1.5 o mocy 121 KM, która może być sparowana z 6-stopniową skrzynią manualną lub bezstopniową CVT.

Po elektrycznej stronie mocy zmiany doczekał się stary układ wodorku niklu w starej hybrydzie Yaris na akumulator litowo-jonowy. Ta nowa jednostka jest o 27 procent lżejsza niż stary system, przyczyniając się do ogólnej oszczędności masy rzędu około 20 kg.

Cennik Toyoty Yaris otwiera bazowa wersja Active z silnikiem benzynowym 1.0 litra, która kosztuje 58900 zł, podczas gdy wspomniana wersja hybrydowa to wydatek 76900 zł. Nie zabrakło też wariantów premium – Selecton Elegant oraz Selection Style w cenie od 74900 zł.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News