WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Pontiac Trans Am na 2021 rok ukaże się w wydaniu Bandit Edition

Kultowe modele Pontiac zaliczają co roku swoje małe debiuty za sprawą firmy Trans Am Depot i nie inaczej będzie z wydaniem na rok modelowy 2021.

Sama firma Trans Am Depot składa się z grupy utalentowanych mechaników, którzy tworzą zupełnie nowe niestandardowe modele Pontiac Trans Am Firebird. Firma była w stanie zabezpieczyć wyłączne prawa do Trans Am, co pozwoliło im wytwarzać te właśnie oryginalne pojazdy. W przypadku tego na 2021 rok firma połączyła siły z Hurst Performance.

Nowy Pontiac Trans Am 2021, którego nazwa oficjalnie brzmi Bandit Edition, zostanie zaprezentowany na targach New York Auto. Twórcy nazwali ten pojazd nowoczesną reprezentacją legendarnego modelu Special Edition 1977, a jego cena w wysokości około 115000$ ma uzasadnienie na kilku płaszczyznach.

Pontiac Trans Am, Pontiac Trans Am 2021, Pontiac Bandit Edition, nowy Pontiac

Po pierwsze, Pontiac Trans Am 2021 będzie niezwykle rzadki z planami produkcji 77 egzemplarzy. Z kolei wnętrze samochodu będzie zawierać wszystkie oryginalne elementy z wersji 1977, a także nowoczesne funkcje Camaro piątej generacji.

Pontiac Trans Am, Pontiac Trans Am 2021, Pontiac Bandit Edition, nowy Pontiac

Napędzi go z kolei pakiet 840 Extreme Performance, a więc 7,4-litrowy silnik LSX V8 z podwójnym doładowaniem. Moc 840 koni mechanicznych sprawi, że przyśpieszenie do 96,5 km/h zaliczy w około 3 sekundy, a jego maksymalna prędkość przekroczy 330 km/h. Model będzie również dostępny z automatyczną lub manualną skrzynią biegów. Oficjalna data premiery pojazdu nie została jeszcze ogłoszona.