WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Popularność gier wideo rośnie – grają już nawet dwulatki

Popularność gier wideo rośnie – grają już nawet dwulatki

Popularność gier wideo znowu wzrosła. Amerykańskie badania pokazują fantastyczną przyszłość dla branży.

Gry wideo są już z nami od dawna. To ile osób gra, widać chociażby na co dzień. Nawet osoby starsze mają czasem zainstalowane proste gry na swoich smartfonach. Dawne dzieci, które wychowały się na grach mają dzisiaj swoje potomstwa, dla których gry wideo są już czymś równie naturalnym jak telewizja.

Czytaj też: Horizon Zero Dawn 2 na PlayStation 5 – Guerilla Games daje sygnały o produkcji

Popularność gier wideo nie słabnie zatem nic a nic. Jest wręcz przeciwnie. Najnowsze badania przeprowadzone przez amerykańskich badaczy pozwalają nam dowiedzieć się, ile osób jest graczami? Wyniki? Nie spodziewałem się aż tak dobrych! Według danych:

  • 73 procent Amerykanów gra w gry wideo
  • 6 procent – o tyle lepszy jest to wynik w porównaniu do zeszłego roku

Badanie przeprowadzano na 5000 osobach w wieku od 2 lat. Zanim zadacie to pytanie – nie, dwulatki nie odpowiadały same. W tej sytuacji, rodzice określali, czy ich dziecko miało jakiś kontakt z prostymi grami.

I pomyśleć, że popularność gier wideo była kiedyś skazywana na porażkę. Wielu dawnych liderów rynku elektronicznego uważało, że gaming nie ma szans, określając go również przejściową modą, która szybko minie. Zapewne dziś chcieliby cofnąć czas.

Czytaj też: Facebook i PS4 biorą rozwód – przynajmniej na razie

Źródło: wccftech.com