Reklama
aplikuj.pl

Porównano XIII Remake, który już raz powstał

xiii remake

XIII Remake powraca ponownie. Najpierw cieszyliśmy się z powodu niedocenionej gry, a teraz możemy liczyć na to, że drugie odnowienie będzie lepsze od poprzedniczki. Co tu się dzieje?

XIII Remake raz jeszcze

XIII to Remake kultowej gry akcji wydanej po raz pierwszy w 2003 roku, która odgrywa się w pierwszej osobie. Jesteś „XIII” – mężczyzną bez tożsamości – i prowadzisz kampanię solo o licznych i zaskakujących zwrotach w akcji. Gra zainspirowana komiksem o tym samym tytule oferuje wymyślony na nowo, unikalny styl cel-shading.

Czytaj też: Kroniki Myrtany: Archolos najlepszym modem ostatnich lat!

Fabuła? Kraj znajduje się jeszcze w szoku po zabójstwie prezydenta Sheridana. Budzisz się na bezludnej plaży na wschodnim wybrzeżu i stwierdzasz, że Cię zraniono i że niczego nie pamiętasz. Jedyne wskazówki dotyczące Twojej tożsamości, to numer XIII wytatuowany przy obojczyku i klucz do szafki. Mimo że zawodzi Cię pamięć, stwierdzasz u siebie odruchy doskonale wyszkolonego, zawodowego wojownika. W poszukiwaniu swojej przeszłości stwierdzasz, że odegrałeś pewną rolę w zabójstwie prezydenta Stanów Zjednoczonych i odkrywasz najbardziej przerażający spisek, jaki kiedykolwiek miał miejsce w historii tego kraju.

Problem tylko w tym, że tytuł jako XIII Remake zawiódł wiele osób, a produkcja była pełna błędów technologicznych. Tytuł trafił ostatecznie do innego producenta, który postanowił „zrobić to, jak trzeba” i tym samym wkrótce znów powróci nadzieja na powrót komiksowej marki do świata gier.

XIII Remake porównany z… XIII Remake

Jak zatem wypada zestawienie tej samej gry zrobionej przez dwa zespoły? Nowa ekipa ewidentnie bardziej celuje w styl oryginalnej produkcji, co już teraz jest doceniane przez największych fanów.

Czytaj też: Sony streszcza fabułę God of War przed premierą Ragnaroku

Ciekawe informacje płyną z opisu powyższego nagrania. Autor zwraca uwagę, że nawet dziś port gry na platformę PlayStation 4 jest w tak fatalnym stanie, iż aby nagrać cały etap musiał on przechodzić go na różnych wersjach patcha, aby być w stanie zaliczyć całość.

Nowa wersja XIII Remake to:

  • Remake kultowego FPS z 2003 roku, który wydano pierwotnie na PC, PlayStation 2, Xbox i Nintendo Gamecube.
  • Nowy kierunek artystyczny zachowujący oryginalne dzieło i jego słynny styl cel-shading.
  • Liczne odniesienia do tytułowego komiksu: Onomatopeje, chmurki dialogów, winiety..
  • Muzyka i głos z wersji oryginalnej.
  • Scenariusz spisku o zaskakujących i licznych zwrotach w akcji.
  • Niezwykła rozgrywka urozmaicona etapami akcji, infiltracji i eksploracji.
  • Zapierająca dech kampania solo, obejmująca 34 poziomy gry.
  • Groźny arsenał 15 broni mający pomóc w odzyskaniu pamięci.
  • Brutalne starcia w trybie wieloosobowym.