Reklama
aplikuj.pl

To Porsche 550one trzymano w tajemnicy przez ponad 12 lat

Porsche 550one, 550one, tajemnica Porsche 550one

Dziś po raz pierwszy możemy rzucić okiem na wyjątkowe Porsche 550one, które zostało zaprojektowane w 2008 roku, jako arcyważny model dla równie ważnej osoby.

Porsche 550one ujrzał światło dzienne

Mały roadster w postaci Porsche 550one został zamówiony przez byłego szefa Grupy Volkswagen, Ferdinanda Piëcha i miało przedstawiac współczesny hołd dla Porsche 550 Spyder Jamesa Deana. Walter de Silva, twórca projektu 550one, ujawnił ten model na swoim Instagramie.

Czytaj też: Wszystkie Porsche 911 Turbo w wielkim wyścigu
Czytaj też: Kamień milowy produkcji Porsche Cayenne. Ten SUV uratował markę
Czytaj też: Audi Q5 E-Tron i elektryczne Porsche Macan z datą premiery

Samochód był przez te wszystkie lata trzymany w tajemnicy i przybrał formę roadstera z silnikiem umieszczonym centralnie, a jego elementy konstrukcyjne przypominały wloty powietrza i centralny wydech, zupełnie tak jak w Porsche z lat 50. ubiegłego wieku. Chociaż z tyłu możemy dostrzec spojler, który wyskakuje przy pewnych prędkościach, to 550one jest najpewniej pełnowymiarowym, ale statycznym modelem samochodu.

Co ważne, Porsche 550one ma w pełni zaprojektowaną kabinę wewnętrzną w komplecie z sześciobiegową manualną skrzynią biegów Audi R8, gdzie znalazły się też odsłonięte metalowe powierzchnie i aluminiowe pedały, a także spłaszczona u dołu kierownica i obrotomierz.

Czytaj też: Premiera Porsche 911 GT3 Cup 2021
Czytaj też: Nowe Porsche 911 GT3 i Cayman GT4 RS wyszpiegowane
Czytaj też: 
To nie żart, to naprawdę elektryczny van Porsche

Według włoskiego magazynu Quattroruote, 550one nigdy nie trafił do produkcji, ponieważ Porsche miało bardziej lukratywne projekty na boku, wśród których był m.in. SUV Macan.