WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Kamień milowy produkcji Porsche Cayenne. Ten SUV uratował markę

Kamień milowy produkcji Porsche Cayenne. Ten SUV uratował markę

Porsche może pochwalić się milionowym wyprodukowanym egzemplarzem swojego SUVa, co można nazwać ogromnym sukcesem produkcji Porsche Cayenne.

Sukces produkcji Porsche Cayenne

Chociaż Porsche, to dla wielu tylko Boxster/Cayman i przede wszystkim kultowa 911, to w rzeczywistości te modele nie zapewniły marce przetrwania w ostatnich latach. Dokonały tego SUVy, dlatego kamień milowy produkcji Porsche Cayenne jest szalenie ważny.

Czytaj też: Audi Q5 E-Tron i elektryczne Porsche Macan z datą premiery
Czytaj też: 
Spójrzcie na elektryczne Porsche Macan wyrenderowane na podstawie glinianej rzeźby
Czytaj też: 
Nowe Porsche 911 GT3 i Cayman GT4 RS wyszpiegowane

W rzeczywistości SUV Cayenne trafiła do sprzedaży w 2002 roku i nie potrzebowała dużo czasu, aby stać się najlepiej sprzedającym się modelem firmy. Był produkowany w zakładzie w Bratysławie na Słowacji, gdzie ciągle ten pierwszy SUV Porsche jest montowany wraz z mechanicznie powiązanymi VW Touareg, Audi Q7 i Lamborghini Urus.


Gama Cayenne rozkwitła jednak w ciągu tych 18 lat, owocując w 2019 roku wersją „Coupe” z charakterystyczną linią dachu, który już teraz stanowi jedną czwartą wszystkich zamówień Cayenne. Co więc będzie z nimi dalej? Porsche mówi tylko, że przed firmą jest „wiele nowych, ekscytujących rozdziałów”.

Czytaj też: Oto Porsche Vision Spyder. Sportowy samochód bez szansy na produkcję
Czytaj też:
 Porsche przegrało z Mercedesem. Rekord AMG GT 63 S na Nurburgring
Czytaj też: 
To nie żart, to naprawdę elektryczny van Porsche

A co ogólnie słychać u tych SUVów? No cóż, wiemy, że hybrydowe Porsche Cayenne na 2021 rok zyskają większe akumulatory, doczekaliśmy się premiery wariantów GTS 2021, a ostatnio elektryczne Porsche Macan zostało wyrenderowane na podstawie glinianej rzeźby.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News