Reklama
aplikuj.pl

Kamień milowy produkcji Porsche Cayenne. Ten SUV uratował markę

hybrydowe-porsche-cayenne-e-hybrid-2021

Porsche może pochwalić się milionowym wyprodukowanym egzemplarzem swojego SUVa, co można nazwać ogromnym sukcesem produkcji Porsche Cayenne.

Sukces produkcji Porsche Cayenne

Chociaż Porsche, to dla wielu tylko Boxster/Cayman i przede wszystkim kultowa 911, to w rzeczywistości te modele nie zapewniły marce przetrwania w ostatnich latach. Dokonały tego SUVy, dlatego kamień milowy produkcji Porsche Cayenne jest szalenie ważny.

Czytaj też: Audi Q5 E-Tron i elektryczne Porsche Macan z datą premiery
Czytaj też: 
Spójrzcie na elektryczne Porsche Macan wyrenderowane na podstawie glinianej rzeźby
Czytaj też: 
Nowe Porsche 911 GT3 i Cayman GT4 RS wyszpiegowane

W rzeczywistości SUV Cayenne trafiła do sprzedaży w 2002 roku i nie potrzebowała dużo czasu, aby stać się najlepiej sprzedającym się modelem firmy. Był produkowany w zakładzie w Bratysławie na Słowacji, gdzie ciągle ten pierwszy SUV Porsche jest montowany wraz z mechanicznie powiązanymi VW Touareg, Audi Q7 i Lamborghini Urus.


Gama Cayenne rozkwitła jednak w ciągu tych 18 lat, owocując w 2019 roku wersją „Coupe” z charakterystyczną linią dachu, który już teraz stanowi jedną czwartą wszystkich zamówień Cayenne. Co więc będzie z nimi dalej? Porsche mówi tylko, że przed firmą jest „wiele nowych, ekscytujących rozdziałów”.

Czytaj też: Oto Porsche Vision Spyder. Sportowy samochód bez szansy na produkcję
Czytaj też:
 Porsche przegrało z Mercedesem. Rekord AMG GT 63 S na Nurburgring
Czytaj też: 
To nie żart, to naprawdę elektryczny van Porsche

A co ogólnie słychać u tych SUVów? No cóż, wiemy, że hybrydowe Porsche Cayenne na 2021 rok zyskają większe akumulatory, doczekaliśmy się premiery wariantów GTS 2021, a ostatnio elektryczne Porsche Macan zostało wyrenderowane na podstawie glinianej rzeźby.