Reklama
aplikuj.pl

To nie żart, to naprawdę elektryczny van Porsche

Porsche Renndienst, elektryczny van Porsche, van Porsche

Porsche ujawniło pomysł na swojego elektrycznego vana z przyszłości w postaci modelu Porsche Renndienst. Problem w tym, że to cacko, które w rzeczywistości nigdy nie powstanie.

Elektryczny van Porsche Renndienst

Porsche Renndienst, to jeden z wielu koncepcji, które poznajemy za sprawą inicjatywy Porsche Unseen i które służyły firmie tylko do sprawdzenia swoich możliwości oraz rozwoju pomysłów. Może i jest szansa na zaimplementowanie niektórych z nich w produkcyjnych modelach, ale o tym nic nie wiemy.

Czytaj też: Oto Porsche Vision Spyder. Sportowy samochód bez szansy na produkcję
Czytaj też: Specjalna edycja Porsche 911 Turbo S Embraer tylko dla szalenie bogatych
Czytaj też: Porsche 911 GT3 na najlepszych przedpremierowych zdjęciach

Koncepty w ramach Porsche Unseen powstawały od 2005 do 2019 roku i do tej pory były trzymane pod kluczem. Jest iż ach piętnaście, a wśród nich znajdziemy tego typu brylanty, jak model widoczny na zdjęciu.

Czytaj teżPaliwa syntetyczne Porsche uratują klasyczne samochody?
Czytaj też: Hybrydowe Porsche Cayenne na 2021 rok zyskają większe akumulatory
Czytaj też: Tajemnicze projekty Porsche ujrzą wreszcie światło dzienne

Zdecydowanie nowoczesny, a przede wszystkim niekonwencjonalny – tak można opisać elektrycznego vana Porsche, który został wyprodukowany w nakładzie jednego egzemplarza przed dwoma laty. Firma wypowiada się o nim następująco:

Porsche Renndienst jest swobodną interpretacją koncepcji przestrzeni przyjaznej rodzinie dla maksymalnie sześciu osób. Zespół projektowy zaprojektował futurystyczny „wahadłowiec kosmiczny” o ekscytujących proporcjach.

Badanie pokazuje, jak DNA designu Porsche z charakterystycznym modelowaniem powierzchni można przenieść do nieznanego segmentu pojazdów marki. We wnętrzu pasażerowie znajdą wygodną i modułową kabinę podróżną.