Reklama

To Porsche 911 z 1984 roku zawdzięcza wyjątkowość tunerowi

Porsche 911 Kremer, Kremer Porsche 911, Porsche Kremer 1984, wyjątkowe Porsche

Wśród całej masy tunerów i sklepów, które zajmują się modernizacją samochodów, w przypadku Porsche po prostu trzeba znać Kremera, którego model 911 trafił właśnie na sprzedaż.

W grę wchodzi dokładnie Porsche 911 Kremer na podstawie modelu 930. generacji z 1984 roku. Co więc takiego wyjątkowego jest w przypadku tego tunera, że stworzony przez niego model w serwisie eBay kosztuje całe 165000 dolarów [aktualizacja] i w sumie został już sprzedany?

Wszystko sprowadza się do tego, że Kremer nie szedł na łatwiznę ze swoimi samochodami i nie stawiał np. na dodanie samej turbosprężarki. Tamtejsi specjaliści od zawsze wkładali w swoje projekty całe serce, tworząc coś, co może zakrawać o dzieło inżynieryjnej, a przynajmniej tunerskiej sztuki.

Firma Kremer Racing założona przez braci (Erwina i Manfreda Kremera) w Kolonii skupiła się na tworzeniu w pełni przygotowanych do wyścigów wersji Porsche. Jego cacka konkurowały bezpośrednio z samochodami wyścigowymi zbudowanymi przez Porsche i co ciekawe, model Kremer 935 K3 wygrał wtedy w 24-godzinnym wyścigu Le Mans 1979.

Czytaj też: Nowe Porsche 911 GT3 zrzuciło przebranie na Nurburgring

Ostatecznie sukces firmy w sportach motorowych doprowadził ją do tworzenia tak zmodyfikowanych samochodów ulicznych. Ten dokładny model jest wyposażony w 3,5-litrowy silnik z turbodoładowaniem, niestandardowy układ wydechowy, ulepszone drążki kierownicze, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu i pół-klatkę (via Road and Track).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News