Reklama
aplikuj.pl

Oto Porsche Vision Spyder. Sportowy samochód bez szansy na produkcję

Porsche Vision Spyder, Vision Spyder

Porsche coś tam ujawniało, pokazywało i wreszcie wiemy czym to coś było. Oto Vision Spyder, czyli sportowy samochód, nawiązujący do modelu sprzed dekad.

Nowoczesny 550-1500 RS Spyder, czyli Vision Spyder

Vision Spyder jest niczym innym, jak współczesną reinterpretacją klasycznego modelu wyścigowego 550-1500 RS Spyder z 1954 roku, co widać nawet przy tablicy rejestracyjnej, głoszącej „Little Rebel”. To nic innego, jak układ w stronę Spydera James Deana o nazwie „Little Bastard”, choć to te określenie pasuje do niego bardziej, jako że nowy model jest znacznie bardziej agresywny.

Czytaj też: Paliwa syntetyczne Porsche uratują klasyczne samochody?
Czytaj też: Hybrydowe Porsche Cayenne na 2021 rok zyskają większe akumulatory
Czytaj też: Tajemnicze projekty Porsche ujrzą wreszcie światło dzienne

Ten projekt czerpie całymi garściami z klasycznego już RS Spyder, łącząc jego kształty i wyścigowy rodowód z nowoczesnym językiem projektowym Porsche. Widzimy w nim małą szybę przednią, wentylowaną pokrywę silnika z tyłu, czy uproszczone wnętrze z dwoma siedzeniami.

W rzeczywistości jeden egzemplarz Vision Spyder powstał w zeszłym roku, a do tej pory Porsche trzymało go w tajemnicy. Nie będzie on jednak przeznaczany do produkcji, a posłuży jako sposób na wymyślenie nowych pomysłów dla produkowanych masowo modeli.

Czytaj teżElektryczne kombi Porsche Taycan wyszpiegowane z gładkim dachem
Czytaj też: Specjalna edycja Porsche 911 Turbo S Embraer tylko dla szalenie bogatych
Czytaj też: Porsche 911 GT3 na najlepszych przedpremierowych zdjęciach

Sam w sobie Vision Spyder nie posiada dokładnej specyfikacji, czy napędu (a przynajmniej tak nam się wydaje, bo Porsche nie chce nam jej zdradzać) i zostanie wystawiony w Muzeum Porsche w przyszłym roku.