Reklama
aplikuj.pl

Posłuchaj i obejrzyj jak Ferrari 488 Pista bije swój rekord

Ferrari, Pista, Ferrari 488 Pista, test maksymalnej prędkości Pista

Johnny Bohmer Proving Grounds wykorzystał dawny pas startowy promu kosmicznego na Florydzie do rozpędzenia modelu Ferrari 488 Pista do granic.

Ferrari Pista dzierży w sobie 3,9-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który zapewnia moc rzędu 710 koni mechanicznych, które przekazuje na tylne koła za pośrednictwem siedmiobiegowej dwusprzęgłowej skrzyni biegów. Według Ferrari sprint do prędkości 96,5 km/h zajmuje zaledwie 2,8 sekundy. Idąc dalej, maksymalna prędkość tego modelu sięga 339.5 km/h.

Poniżej możemy obejrzeć, jak Pista do 96,5 km/h rozpędziła się w ciągu czterech sekund, aby dobić do absurdalnych 241.4 km/h w około 14 sekund. Po dobiciu do 257 km/h spadek przyspieszenia był ewidentnie widoczny, co powtórzyło się raz jeszcze, kiedy to Ferrari walczyło wreszcie z prędkością 341.1 km/h.

Czytaj też: Nowy Taycan i elektryczny Macan, czyli oficjalne plany Porsche

Ten egzemplarz nie tylko pobił deklarowaną prędkość maksymalną, ale też utrzymywał ją przez pełne 10 sekund, przekraczając dystans 4,34 km, co nasuwa nam wątpliwość co do ograniczenia mocy, na jakie Ferrari zdecydowało się w przypadku tego modelu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News