Reklama
aplikuj.pl

Syn poświęcił 41 lat na odszukanie i odrestaurowanie Volkswagena taty

Volkswagen Type 3, Volkswagen, klasyczny Volkswagen, Fastback

W tym trudnym okresie warto od czasu do czasu zarzucić sobie na ruszt pozytywną historyjkę, jak np. tę, w której to ktoś spędził pół życia w poszukiwaniu pewnego Volkswagena.

Dzisiejszy bohater, niejaki Lynn Pfenning i jego rodzina kochali swoje Volkswageny. Dorastając w latach 60., tata Lynna pierwotnie miał Garbusa z 1965 roku, który został zezłomowany po wypadku z krową. Wtedy to do rodziny trafił Volkswagen Typ 3 Fastback za około 2200$ w 1967 roku, a Lynn był odpowiedzialny za pucowanie go na błysk w każdą sobotę przed wyjazdem do kościoła.

Czytaj też: Pojedynek crossoverów premium napędzanych innym paliwem

Po ośmiu latach jego tata sprzedał samochód miejscowemu rolnikowi, który następnie podarował go swojemu synowi, który okazał się przyjacielem Lynn. Lata mijały, a samochód był regularnie używany, ale z czasem trafił do stodoły, gdzie spędził prawie dwie dekady.

Lynn jednak o nim nie zapomniał i zawsze miał na niego oko. Nawet po pójściu do szkoły zawodowej, przejściu szkolenia na elektryka budowlanego i pracy w fabryce motoryzacyjnej przez 20 lat. Przez te wszystkie lata próbował odkupić swój dawny rodzinny samochód, ale właściciel nie ustępował.

W 2013 roku postanowił jednak spróbować ponownie i dowiedział się, że samochód jest wreszcie dostępny do zakupu. Kupił go za ułamek ceny wywoławczej, ale samochód był w okropnym stanie, ponieważ był używany jako pojazd użytkowy na farmie.

Czytaj też: Posłuchaj i obejrzyj jak Ferrari 488 Pista bije swój rekord

Ten Typ 3 Fastback dręczyły uszkodzone drzwi, pokiereszowany przód i silnik w słabym stanie, który został poważnie uszkodzony z powodu gniazda myszy. To doprowadziło do pożaru, co oznaczało jedno – poważny remont. Ten został zrealizowany wraz z poważnym odrestaurowaniem, które wyciągnęło z kieszeni Lynna 40000$ i dziesiątki godzin w warsztacie.

Projekt został ukończony w lipcu 2018 roku i został zgłoszony na targi stanowe w Dakocie Północnej, gdzie zajął pierwsze miejsce za najlepszy samochód zabytkowy. 83-letni tata naszego bohatera był tam obecny, aby wziąć udział w paradzie razem z nim. Od tego czasu samochód brał również udział w wielu innych konkursach i zdobył wiele nagród, pokonując BMW i Porsche na wystawach vintage (via Motor1).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News