Reklama
aplikuj.pl

Czas na powrót do MotoGP 23?

motogp 23

Kiedy ostatni raz graliście w grę o motocyklach? Być może MotoGP 23 sprawi, że na nowo odkryjecie gatunek, który zwykle unikaliście?

MotoGP 23 pełne nowości

Twórcy MotoGP 23 obiecują realistyczny tryb kariery z punktami zwrotnymi, które pozwalają wybrać własną ścieżkę ku chwale oraz dwie nowości wzmacniające realizm: dynamiczna pogoda oraz flag-to-flag.

Zawierający wszystkich oficjalnych jeźdźców i trasy sezonu 2023 w kategoriach MotoGP, Moto2, Moto3 i MotoE, nowy rozdział historycznej serii wyjdzie już 8 czerwca 2023 roku na platformy PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch i PC.

Pośród najważniejszych nowości w MotoGP23 jest zaprojektowanie trybu kariery w taki sposób, aby dać graczom swobodę w budowaniu własnej drogi do zostania legendą jednośladów. Wprowadzenie punktów zwrotnych wpłynie na ścieżki kariery w oparciu o osiągnięte wyniki i decyzje podejmowane przez każdego gracza. Po debiucie w końcowej części sezonu Moto23 możliwe będzie szybsze przenoszenie się w różnych klasach w zależności od uzyskanych wyników. Podpisanie kontraktu nie będzie jednak takie łatwe, ponieważ każda drużyna ma tylko dwa wolne miejsca, a gracze będą musieli konkurować z oficjalnymi zawodnikami, aby zająć ich miejsce. Punkty zwrotne wpłyną również na rozwój motocykli podczas testów sezonowych, z dedykowanymi wyzwaniami przyspieszającymi ich ewolucję.

Czytaj też: Forspoken In Tanta We Trust. Wrócicie do tego świata?

Co ważne, w tym roku rywalizacja nie będzie ograniczać się tylko do toru. Po raz pierwszy MotoGP 23 będzie również zawierać sieć społecznościową umożliwiającą interakcję z zawodnikami, zespołami i producentami. Podobnie jak w prawdziwym życiu, będzie to miejsce do nawiązywania przyjaźni, ale także przeszkadzania rywalom, ponieważ sztuczna inteligencja będzie zmieniać zachowanie podczas wyścigów również w zależności od tego, jak gracze zachowują się w sieci społecznościowej.

Nowości w MotoGP 23

Dwie zupełnie nowe funkcje wyczekiwane przez społeczność przeniosą symulację na zupełnie nowy poziom realizmu. Dzięki wprowadzeniu dynamicznej pogody, wcześniejszy suchy wyścig może teraz szybko zmienić się w śliski chaos, w którym kluczowe będą umiejętności i strategia.

Wyścig będzie można wtedy uznać za „od flagi do flagi” z możliwością powrotu do alei serwisowej i zmiany motocykli w celu uzyskania strategicznej przewagi. Wreszcie, zaawansowana sztuczna inteligencja sprawi, że zachowanie jeźdźców na torze będzie bardziej spójne z ich rzeczywistym stylem, ponieważ każdy będzie miał unikalną osobowość, bezpośrednio wpływającą na jego działania podczas wyścigu.

Czytaj też: CD PROJEKT RED zyskuje. Cyberpunk i Wiedźmin dalej zarabiają

Spełniając potrzeby zarówno doświadczonych graczy, jak i nowicjuszy, nowe układy wspomagające hamowanie, przyspieszanie i prowadzenie pozwolą na przystępną oraz ambitną grę, dzięki czemu każdy może poczuć dreszczyk emocji związany z prawdziwym MotoGP, niezależnie od początkowego poziomu umiejętności.

Ponadto powróci uznana Akademia MotoGP, pomagają graczom nauczyć się podstaw lub doskonalić swój styl dzięki odpowiednim sesjom treningowym.

MotoGP23 zaoferuje także rozgrywkę dla wielu graczy, zarówno w trybach lokalnym jak i sieciowym. Po raz pierwszy gra międzyplatformowa umożliwi ściganie się z innymi osobami niezależnie od platformy i generacji konsoli, podczas gdy nowe wyścigi rankingowe zapewnią uczciwe walki, zmuszając graczy o tej samej randze do rywalizacji między sobą.

Powraca również tryb podzielonego ekranu dla dwóch graczy, aby można było rzucić wyzwanie znajomym siedzącym obok.

Wreszcie, edytory graficzne kasków, naklejek, numerów wyścigowych i naszywek pozwolą graczom pochwalić się własnym, unikalnym stylem, dzięki czemu ich podróż do świata MotoGP będzie jeszcze bardziej wyjątkowa.