Reklama
aplikuj.pl

Powstaje nowa wersja Firefly dla Disney+

Firefly, Joss Whedon, nowa wersja Firefly, Disney+

Podczas Dnia Inwestora Disney ogłosił wiele nowych projektów, które powstaną dla platformy Disney+. Okazuje się się jednak, że nie wspomniano iż przygotowywana jest także nowa wersja Firefly, kultowego serialu Jossa Whedona.

Nowa wersja Firefly dla Disney+

Firefly to serial, który dostał zaledwie jeden sezon i był emitowany na przestrzeni 2002 i 2003 roku. Jest to produkcja science fiction, której akcja toczy się w XXVI wieku, gdy galaktyką rządzi reżim totalitarny, a ludzie noszą się w kowbojskim stylu. Serial skupia się na załodze transportowca Serenity i podróżuje po wszechświecie zarabiając na przeróżnych zleceniach. W obsadzie znaleźli się m.in. Nathan Fillion, Morena Baccarin, Adam Baldwin i Alan Tudyk. Twórcą zaś jest Joss Whedon, odpowiedzialny za Avengers: Czas Ultrona i wiele innych świetnych produkcji. W 2005 roku Firefly na chwilę przebudziło się w postaci filmu Serenity, ale od tamtej pory żaden z twórców do tego świata nie wracał.

Czytaj też: Disney zapowiada nowe produkcje ze świata Gwiezdnych Wojen. Ashoka dostanie własny serial!
Czytaj też: Nowe produkcje Marvela – Secret Invasion, Fantastyczna Czwórka i inne

Firefly stało się popkulturową legendą i nic dziwnego, że Disney chce zrobić nową wersję serialu. Po przejęciu Foxa w ubiegłym roku nabył prawa do tytułu i już pracuje nad serialem na Disney+.

Czytaj też: Zwiastun serialu What If…? – zombie Kapitan Ameryka i Peggy Carter z tarczą
Czytaj też: Zwiastun serialu WandaVision – jest na co czekać!
Czytaj też: Zwiastun serialu Loki dla Disney+. To będzie szalona jazda!

Portal Giant Freakin Robot donosi, że studio jest na wczesnym etapie prac, a historia Mala Reynoldsa i jego załogi ma zostać opowiedziana na nowo. Dodatkowo serial ma być zrobiony na miarę Disney+, która jest platformą z produkcjami rodzinnymi, więc można się spodziewać, że pewne elementy zostaną pominięte. Oryginał Whedona miał kategorię wiekową PG-13, a Disney raczej będzie dążył do braku ograniczeń wiekowych.