Powstanie aż 2 tysiące automatów pocztowych Poczty Polskiej

Poczta Polska, Mobilny Bankowiec, Bank Pocztowy

Poczta Polska chce najwidoczniej stać się prawdziwą konkurencją dla InPostu, albo w końcu dostrzegła, że klienci nie chcą stać w ciągłych kolejkach po odbiór awizowanych przesyłek. Tak czy inaczej w ciągu kolejnych dwóch lat ma stanąć aż 2 tysiące nowych automatów pocztowych.

2 tysiące automatów pocztowych Poczty Polskiej stanie w całym kraju

Obecnie InPost ma na terenie całej Polski przeszło 9 tysięcy paczkomatów. Klienci pokochali je za stosunkowo niskie ceny, swobodę w odbiorze przesyłek, szybkość ich doręczania i brak kolejek. Tymczasem doskonale wiemy jak to jest w przypadku Poczty Polskiej. Samo nadanie paczki jest problematyczne. Trzeba postać w kolejce, wypełniać druczki. Doręczenie też pozostawia wiele do życzenia. Chyba każdemu choć raz zdarzyło się, że był w domu, a i tak potem znalazł w skrzynce awizo. Dodatkowo wiadomo, ktoś musi być obecny w mieszkaniu w godzinach doręczenia, a nie zawsze jest to możliwe. Dlatego tak polubiliśmy Paczkomaty.

Czytaj też: Kolejne nowości w Mapach Google – przejścia dla pieszych, numery budynków i nie tylko
Czytaj też:
Allegro specjalnie oznaczy oferty z dostawą przed świętami
Czytaj też:
Słaby internet wkrótce nie będzie problemem podczas rozmów na Microsoft Teams

I chyba Poczta Polska w końcu to dostrzegła. Ich automaty pocztowe nie są nowością, choć z pewnością to bardzo rzadki widok, gdyż w całym kraju jest ich zaledwie 240. To się ma jednak zmienić do końca 2022 roku. PP planuje postawić aż 2 tysiące nowych automatów, w których będzie można odbierać paczki o każdej porze na podobnej zasadzie co z Paczkomatów. Nie wiadomo jeszcze czy będzie to wiązało się z przyspieszeniem realizacji wysyłki, który w przypadku InPostu wynosi średnio 24-48h.

Cóż, do 2022 roku jeszcze sporo czasu, więc pozostaje nam poczekać i obserwować, co takiego Poczta Polska jeszcze wymyśli by nadążyć za konkurencją.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News