Powstanie serial The Last of Us! Wiemy kto go zrealizuje

The Last of Us, serial The Last of Us, The Last of Us HBO, Craig Mazin, HBO, gra The Last of Us

Twórca nagradzanego Czarnobyla stworzą serial na podstawie The Last of Us, popularnej gry na PlayStation. Produkcja powstanie dla HBO.

Craig Mazin jest zaangażowany w pisanie scenariusza serialowej adaptacji gier The Last of Us. Pomoże mu w tym Neil Druckmann, dyrektor kreatywny gry. Serial opowie wydarzenia z oryginalnej gry, choć niewykluczone, że zobaczymy wydarzenia z drugiej części, która zadebiutuje w maju.

Akcja gry The Last of Us toczy się w 2033 roku w postapokaliptycznych Stanach Zjednoczonych 20 lat po wybuchu epidemii tajemniczego wirusa. Głównym bohaterem gry jest Joel, który podejmuje się zadania eskorty nastoletniej dziewczynki o imieniu Ellie do grupy ludzi z organizacji Świetlików. Bohaterom w wyprawie przeszkadzają zarówno zainfekowani, jak i ocalali ludzie, którzy zatracili człowieczeństwo i za wszelką cenę próbują przetrwać.

Producentami wykonawczymi zostali Craig Mazin, Neil Druckmann, Carolyn Strauss i Evanem Wellsem, prezes Naughty Dog, firmy odpowiedzialnej za stworzenie gry.

Na bardziej szczegółowe informacje musimy jeszcze poczekać, ale trzeba przyznać, że to świetna wiadomość, a Maizin jest utalentowanym twórcą, który z pewnością poradzi sobie z wizją postapokaliptycznego świata.