WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

DC idzie w ślady MCU? Powstanie serial związany z filmem Batman

Za kilka miesięcy Kinowe Uniwersum Marvela poszerzy się o pierwsze seriale, które trzeba będzie oglądać, bo ich akcja będzie ściśle związana z filmami. Dziś HBO Max ogłosiło, że powstanie serial związany z Batmanem Matta Reevesa. DC idzie w ślady Marvela?

Czytaj też: Netflix anulował serial Chilling Adventures of Sabrina

HBO Max szykuje serial osadzony w świecie wykreowanym na potrzeby filmu The Batman od Matta Reevesa. Produkcja ma skupić się na policji w Gotham. Za stworzenie go odpowie sam Reeves i Terence Winter, który również napisze scenariusz do serialu.

Informację podało HBO Max:

Przełomowy serial telewizyjny, który ma napisać Winter, rozgrywa się w świecie, który Reeves tworzy dla  
 filmu fabularnego The Batman, i będzie opierał się na analizie anatomii korupcji w Gotham City, ostatecznie wprowadzając nowy wszechświat Batmana na wiele platform. 
Serial zapewnia bezprecedensową okazję do poszerzenia świata ustanowionego w filmie i dalszego odkrywania niezliczonych fascynujących i złożonych postaci Gotham. 
To pierwszy projekt telewizyjny Reevesa w ramach jego niedawno ogłoszonej ogólnej umowy z Warner Bros. Television Group.

Brzmi to bardzo ciekawie, zwłaszcza w kontekście informacji o planowanych przez Reevesa kolejnych częściach Batmana. To na razie plotki, ale wydaje się bardzo ekscytujące, gdy mówimy o takim wspólnym uniwersum. DC już dawno zrezygnowało z łączenia wszystkich swoich produkcji, ale takie wewnętrzne, małe światy mogą się udać, choć z pewnością będą wprowadzać sporo chaosu.

O samym projekcie wypowiedział się Matt Reeves:

To niesamowita okazja, nie tylko do poszerzenia wizji świata, który tworzę w filmie, ale do zbadania go w takiej głębi i szczegółowości, na jaką stać tylko długi format. A możliwość pracy z niezwykle utalentowanym Terence Winterem, który tak wnikliwie i mocno pisał o światach przestępczości i korupcji, jest absolutnym spełnieniem marzeń.

O serialu nie wiemy wiele. Nie ujawniono nawet jego tytuły, ale zapowiada się jak przeniesienie na ekran komiksowej serii Gotham Central, która przedstawiała miasto z perspektywy detektywów i policjantów. To również świetny sposób na rozszerzenie uniwersum bez potrzeby pojawiania się w nim Batmana, choć możemy się spodziewać, że Robert Pattinson może raz czy dwa odwiedzi serię. Istnieje też możliwość, że wcielający się komisarza Gordona Jeffrey Wright zagości w serialu na dłużej.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News