WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Netflix anulował serial Chilling Adventures of Sabrina

Netflix anulował serial Chilling Adventures of Sabrina

Netflix ogłosił dziś oficjalnie, że serial Chilling Adventures of Sabrina zakończy się wraz z nadchodzącym 4. sezonem. Jaki był powód takiej decyzji?

Czytaj też: The Umbrella Academy – pierwszy zwiastun 2 sezonu. Jest na co czekać!

Chilling Adventures of Sabrina to historia Sabriny nastoletniej czarownicy bazująca na znanych komiksach wydawnictwa Archie Comics. Choc już w latach 90. z bohaterką mieliśmy do czynienia, to wesja Netflixa bazuje na nieco innym, dużo mroczniejszym materiale źródłowym. Serial pełen jest okultyzmu, a Sabrina musi mierzyć się z potworami i wysłannikami piekieł. Zdecydowanie mniej w tym typowych licealnych dramatów. Do tej pory mieliśmy okazję obejrzeć trzy odsłony serii i czekamy na czwarty sezon, który niestety będzie już ostatnim.

Taką decyzję podjął dziś Netflix, a showrunner serialu, Robert Aguirre-Sacas wydał oświadczenie w tej sprawie dziękując ekipie i obsadzie zaangażowanej w ten projekt. Najważniejsze jednak, że w jego wypowiedzi znaleźć można powód zakończenia serialu. Aguirre-Sacas napisał, że jest wdzięczny Netfliksowi, Warner Bros., Berlanti Television i Archie Comics za możliwość opowiedzenia historii w takiej formie, jak to sobie zaplanował. A to oznacza, że od początku Chilling Adventures of Sabrina miało zamknąć się w czterech częściach.

https://twitter.com/WriterRAS/status/1281040509629128706

Oczywiście to smutna wiadomość dla wszystkich fanów panny Spellman i jej bliskich, ale przynajmniej wiemy, że decyzja nie wynikła z niskiej oglądalności. Cieszymy się, że możemy dostać zakończenie tej fantastycznej opowieści. Netflix ogłosił również, że czwarta odsłona ma liczyć 8 odcinków i zadebiutuje na platformie jeszcze w 2020 roku, jednak dokładna data nie została podana. W roli głównej powróci Kiernan Shipka, a wraz z nią: Ross Lynch, Lucy Davis, Miranda Otto, Chance Perdomo, Jaz Sinclair, Lachlan Watson, Tati Gabrielle, Adeline Rudolph, Abigail F Cowen, Michelle Gomez, Richard Coyle, Alexis Denisof, Jedidiah Goodacre, Gavin Leatherwood oraz Lachlan Watson.

View this post on Instagram

FINAL PART LETS GOOO WITCHES!!!!!!! (pc @ccopp)

A post shared by Kiernan Shipka (@kiernanshipka) on

Na osłodę Netflix pokazał również kilka zdjęć pochodzących z 4. sezonu Chilling Adventures of Sabrina

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News