Reklama
aplikuj.pl

Netflix anulował serial Chilling Adventures of Sabrina

Chilling Adventures of Sabrina sezon 4, Chilling Adventures of Sabrina 4 premiera, Chilling Adventures of Sabrina 4 ile odcinków, Chilling Adventures of Sabrina Kiernan Shipka

Netflix ogłosił dziś oficjalnie, że serial Chilling Adventures of Sabrina zakończy się wraz z nadchodzącym 4. sezonem. Jaki był powód takiej decyzji?

Czytaj też: The Umbrella Academy – pierwszy zwiastun 2 sezonu. Jest na co czekać!

Chilling Adventures of Sabrina to historia Sabriny nastoletniej czarownicy bazująca na znanych komiksach wydawnictwa Archie Comics. Choc już w latach 90. z bohaterką mieliśmy do czynienia, to wesja Netflixa bazuje na nieco innym, dużo mroczniejszym materiale źródłowym. Serial pełen jest okultyzmu, a Sabrina musi mierzyć się z potworami i wysłannikami piekieł. Zdecydowanie mniej w tym typowych licealnych dramatów. Do tej pory mieliśmy okazję obejrzeć trzy odsłony serii i czekamy na czwarty sezon, który niestety będzie już ostatnim.

Taką decyzję podjął dziś Netflix, a showrunner serialu, Robert Aguirre-Sacas wydał oświadczenie w tej sprawie dziękując ekipie i obsadzie zaangażowanej w ten projekt. Najważniejsze jednak, że w jego wypowiedzi znaleźć można powód zakończenia serialu. Aguirre-Sacas napisał, że jest wdzięczny Netfliksowi, Warner Bros., Berlanti Television i Archie Comics za możliwość opowiedzenia historii w takiej formie, jak to sobie zaplanował. A to oznacza, że od początku Chilling Adventures of Sabrina miało zamknąć się w czterech częściach.

https://twitter.com/WriterRAS/status/1281040509629128706

Oczywiście to smutna wiadomość dla wszystkich fanów panny Spellman i jej bliskich, ale przynajmniej wiemy, że decyzja nie wynikła z niskiej oglądalności. Cieszymy się, że możemy dostać zakończenie tej fantastycznej opowieści. Netflix ogłosił również, że czwarta odsłona ma liczyć 8 odcinków i zadebiutuje na platformie jeszcze w 2020 roku, jednak dokładna data nie została podana. W roli głównej powróci Kiernan Shipka, a wraz z nią: Ross Lynch, Lucy Davis, Miranda Otto, Chance Perdomo, Jaz Sinclair, Lachlan Watson, Tati Gabrielle, Adeline Rudolph, Abigail F Cowen, Michelle Gomez, Richard Coyle, Alexis Denisof, Jedidiah Goodacre, Gavin Leatherwood oraz Lachlan Watson.

Na osłodę Netflix pokazał również kilka zdjęć pochodzących z 4. sezonu Chilling Adventures of Sabrina

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News