Reklama
aplikuj.pl

Pandemia odmieniła życie pracowników Twittera

Twitter pandemia, praca Twitter, praca zdalna po pandemii, Twitter home office

Pandemia COVID-19 odmieniła życie całej masie pracowników, którzy stanęli przed wyzwaniem pracy z domu. Dla jednych do koszmar, a dla drugich zbawienie, co dostrzegł Twitter.

Firma poinformowała BuzzFeed News, że pozwoli swoim pracownikom pracować z domu w nieskończoność, a nie tylko do momentu, gdy COVID-19 przestanie być zagrożeniem. Niektóre osoby oczywiście będą musiały zawitać do firmy w stricte fizycznych pracach (m.in. utrzymanie serwerów), ale jeśli codzienne zajęcia nie będą wymagać odwiedzin placówki, to pracownicy będą mogli bez ogródek powiedzieć „hola home office”.

W liście do pracowników szef Twittera, Jack Dorsey, powiedział, że jest mało prawdopodobne, aby firma otworzyła biura lub zezwoliła na większość podróży służbowych do września. Praca z domu będzie z kolei nagradzana wyższym dodatkiem do pensji.

Co tu dużo mówić, jeśli ludzie są w stanie sprostać pracy z własnego domu i czują się z tym dobrze, firmy mogą na nich zaoszczędzić, jako że ich fizyczna obecność w biurze po prostu kosztuje. Należy jednak pamiętać o tych, którzy zwyczajnie nie są w stanie znieść tego typu pracy, więc dla nich firmy będą musiały powrócić do pierwotnego formatu.

Czytaj też: WhatsApp także zwiększy limit osób w wideorozmowach

Korzystając z okazji, możecie wypowiedzieć się poniżej, jak (i czy w ogóle) pandemia wpłynęła na waszą pracę w myśl o dłuższej perspektywie. Jeśli tak, to czy były to zmiany pozytywne, czy negatywne?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News