Reklama
aplikuj.pl

Praktycznie nowy rzadki Hennessey Venom GT może być Wasz

Hennessey Venom GT, Venom GT, Venom GT nr 9, sprzedaż Hennessey Venom GT

Obok niektórych ofert nie można przejść obojętnie i jeśli macie do wydania jakieś 4,835 miliona złotych, to może Wy zgarniecie wyjątkowy egzemplarz Hennessey Venom GT?

Produkcja Hennessey Venom GT rozpoczęła się w 2010 roku, a w ciągu następnych sześciu lat zmontowano tylko kilkanaście z nich. Dlatego właśnie trafienie jednego z nich na sprzedaż jest niezwykle rzadkim wydarzeniem, a tym razem mowa o tym z podwoziem o numerze 9. Uważa się, że to jedyny Venom GT od Hennessey w białym wydaniu.

Ten supersamochód oparty na Lotus Elise jest napędzany potężnym silnikiem V8 Chevrolet LS7 o pojemności 7 litrów i maksymalnej mocy 1244 koni mechanicznych. W połączeniu z sześciobiegową manualną skrzynią biegów z Forda GT, Venom GT powinien być w stanie osiągnąć maksymalną prędkość około 435,31 kilometrów na godzinę.

Ten konkretny samochód został wyprodukowany w lutym 2014 roku, a więc około trzy lata przed wycofaniem modelu. Pierwotnie został sprzedany za około 1,5 mln dolarów.

Jak to zwykle bywa przy takich cackach, właściciel uprzedza nas, że ten Venom GT był serwisowany i sprawdzany, więc sądzimy, że został utrzymany w idealnym stanie. Zwłaszcza że na liczniku ma tylko 1199 kilometrów, więc jest w zasadzie zupełnie nowy, mimo że ma już pięć lat. Zaskakuje też jego cena, wynosząca 1,25 miliona dolarów, czyli wspomniane 4,835 miliona złotych. Czyżby idealna inwestycja na lata?