Reklama
aplikuj.pl

Premiera Aston Martin Vantage F1 Edition. Więcej mocy i aerodynamicznego sznytu

Premiera Aston Martin Vantage F1 Edition, Aston Martin Vantage F1 Edition, Vantage F1 Edition

Zwiastun podkręconego Aston Martin Vantage nie wprowadził nas w błąd, co potwierdziła właśnie premiera samochodu Aston Martin Vantage F1 Edition.

Czym wyróżnia się Aston Martin Vantage F1 Edition?

W rzeczywistości Aston Martin Vantage F1 Edition jest tym samym samochodem, którego widzieliśmy przy ujawnieniu samochodów bezpieczeństwa firmy na nowy sezon F1. Jego 4,0-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem od AMG, został podkręcony pod kątem mocy do 535 koni mechanicznych, a więc o 25 KM więcej względem tradycyjnego Vantage. Moment obrotowy pozostał jednak na tym samym poziomie 685 Nm.

Czytaj też: Elektryczne samochody Aston Martin nadchodzą… ale kiedy przybędą?

Zmiany sięgnęły również układu sterowania i ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów, która zapewnia szybszą zmianę biegów i bardziej bezpośrednie wyczucie. Vantage F1 Edition korzysta z ulepszonego podwozia dzięki zmianom zawieszenia i układu kierowniczego, jak również poprawkami w amortyzatorach i sprężynach. Model zyskał nawet 21-calowe felgi, które zastąpiły te 20-calowe w oryginale i są owinięte niskoprofilowymi oponami Pirelli.

Aston Martin Vantage F1 Edition otrzymał również nowy pakiet aerodynamiczny, który zapewnia dodatkowe 200 kilogramów docisku przy maksymalnej prędkości. Całość dopełnia lakier Aston Martin Racing Green, Lunar White lub Jet Black z wykończeniem satynowym, lub błyszczącym.

Czytaj też: Wyłącznie spalinowe modele Aston Martin nie zostaną z nami na długo

Aston Martin będzie sprzedawał Vantage F1 Edition również w formie roadstera i już przyjmuje zamówienia na oba modele nadwozia. Wersja Coupe kosztuje 162000 euro w Niemczech, czyli po przeliczeniu 748440 zł. Pierwsze egzemplarze zostaną dostarczone w maju.