Reklama

Premiera BMW X3 i X4 2022. O wersjach M nie zapomniano

Premiera BMW X3 i X4 2022, BMW X3 i X4 2022, BMW X3, BMW X4 2022

Miała właśnie miejsce premiera BMW X3 i X4 2022 zarówno w podstawowym, jak i podkręconym wydaniu M oraz M Competition, które względem poprzedników mogą teraz pochwalić się wyższym momentem obrotowym pod kątem samego napędu. Odświeżenie jednak, jak to odświeżenie, przyniosło znacznie więcej.

BMW X3 i X4 2022 w skrócie

Na rewolucje rodem z nowych generacji jednak nie liczcie, bo w ramach odświeżenia nowe BMW X3 oraz X4 przede wszystkim zyskały delikatne zmiany zewnętrzne i wewnętrzne, nowe funkcje i wspomniane ulepszenia po stronie napędu. Ewolucyjne podejście BMW w przypadku tych modeli sprowadza się do cieńszych świateł przednich, większej maskownicy chłodnicy oraz przeprojektowanych zderzakach z tyłu i przodu, gdzie zmiany podkreślają trójkątne pionowe wloty powietrza. Do oferty powrócił ponadto pakiet M Sport, nadając obu modelom bardziej agresywny wygląd bez kosztów bycia pełnoprawnym modelem M.

Czytaj też: Premiera BMW i4 to pierwsze elektryczne BMW skoncentrowane na dynamice

Przeprojektowując wnętrze X3 i X4, BMW ewidentnie zainspirowało się nową serią 4, choć w ogólnym rozrachunku kabina wygląda podobnie do poprzednich modeli. Poprawki obejmują przeprojektowaną konsolę środkową nad równie przeprojektowaną deską rozdzielczą, co uzupełnia nowy 10,25-calowy wyświetlacz infotainment z opcją ulepszenia do 12,3-calowego w X3, podczas gdy w X4 znajdziemy w standardzie oba cyfrowe 12,3-calowe wyświetlacze.

Czytaj też: Premiera BMW M4 Competition Convertible xDrive. Pierwsze takie kabrio

Wewnątrz wydań M znalazły się elektrycznie regulowane fotele sportowe z podświetlanym logo M, skórzana tapicerka Merino, nakolanniki z Alcantary na konsoli środkowej, wielofunkcyjna kierownica M i wiele innych. Co ważne, ich cena nie wzrosła względem tej obecne, choć podstawowe modele X3 i X4 zaliczyły nieznaczne podwyżki. Z tego co wiadomo, produkcja modeli X3 i X4 2022 rozpocznie się w sierpniu, a X3 M i X4 M zadebiutują miesiąc później.

Napęd BMW X3 i X4 2022

BMW tradycyjnie oferuje całą masę układów napędowych, rozpoczynających się od xDrive20i o mocy 184 KM i 300 Nm momentu obrotowego aż po M40i o mocy 360 KM i momencie 500 Nm. Po stronie jednostek w X3 xDrive, X3 xDrive30i oraz X4 xDrive30i znajdzie się 2-litrowy silnik z turbodoładowaniem, który zostanie ulepszony do 3-litrowego sześciocylindrowego rzędowego silnika z turbodoładowaniem w X3 M40i i X4 M40i. Na początku nie można liczyć na topowe wydania, które do sprzedaży trafią w późniejszym terminie.

Czytaj też: Odświeżenie BMW X3 M 2022 wyszpiegowane w testach

Warto jednocześnie wyróżnić mały diamencik w postaci BMW X3 M40i, które to wyróżnia się na tle innych X3 unikalną atrapą chłodnicy BMW M, logo M, lusterkami zewnętrznymi M i wykończeniem rury wydechowej, które w części są wspólne dla X4 M40i. Większe atrapy chłodnicy i cieńsze reflektory zdobią również X3 M i X4 M, chociaż każdy model ma bardziej agresywny przedni zderzak z większymi otworami.