Reklama
aplikuj.pl

Odświeżenie BMW X3 M 2022 wyszpiegowane w testach

Odświeżenie BMW X3 M 2022 wyszpiegowane, Odświeżenie BMW X3 M 2022, BMW X3 M 2022, zdjęcia BMW X3 M 2022

W 2019 roku na rynek wpadło BMW X3 M, będący pierwszym w historii producenta X3 potraktowanym w tak szlachetny, sportowy sposób. Model najwidoczniej się spodobał, bo odświeżenie BMW X3 M 2022 jest już w zaawansowanej fazie testów.

Kiedyś nie wyobrażaliśmy sobie sportowego SUVa, a dziś proszę – mamy już na rynku modele nie tyle usportowione, co stricte sportowe w postaci czy to Urusa od Lamborghini, czy Porsche Cayenne. Te marki dostały już od swoich najwierniejszych fanów po uszach za takie brukanie oferty, ale w przypadku BMW sportowe wydanie X3 każdy z pewnością przyjął z otwartymi ramionami.

Czytaj też: Produkcyjna wersja Rimac C_Two, czyli hipersamochodu BEV tuż za rogiem

Teraz możemy tylko wyczekiwać premiery odświeżenia X3 M w ramach tradycyjnego dla BMW „Life Cycle Impulse”, czyli głównie wizualnego liftingu modelu zwykle w połowie generacji. Nie jest to jednak pierwszy raz, kiedy ten samochód pokazał się publicznie, bo po raz pierwszy zauważyliśmy go w zeszłym roku na torze Nurburgring. Potem zaliczył występ na drogach publicznych, ale od kilku miesięcy było o nim cicho – aż do dziś, bo wyszpiegowano go na drogach w południowej Europie.

Oto odświeżenie BMW X3 M 2022. Spójrzcie na zdjęcia szpiegowskie

Sam kamuflaż na BMW X3 M 2022 sprowadza się tylko do przedniej i tylnej konsoli, gdzie producent ma zamiar poczynić zmiany wizualne. Tradycyjnie nie oczekujemy specjalnie rozległych poprawek, a bardziej subtelnych „muśnięć” poprawkowych w zderzakach, światłach i w kabinie, gdzie mogą znaleźć się bardziej nowoczesne, zaawansowane technologicznie dodatki. Najpewniej w grę wejdzie nowa wersja BMW iDrive.

Czytaj też: Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [30.05.2021]

W kwestii napędu najpewniej BMW przeniesie wszystko to, co BMW X3 M ma już do zaoferowania, a więc podwójnie turbodoładowanym rzędowym silnikiem z sześcioma cylindrami. Ten w wydaniu podstawowym zapewni tradycyjne już 478 koni mechanicznych mocy i 600 Nm momentu obrotowego, ale w wydaniu X3 M Competition ta moc zostanie podbita do 510 KM.

Czytaj też: Nadchodzi nowa Kia Sportage 2022, czerpiąc garściami z elektrycznego EV6

Co do orientacyjnej daty premiery, celujemy w przełom 2021/2022 roku, jako że standardowe BMW X3 po odświeżeniu powinno zadebiutować jeszcze w tym miesiącu.