Reklama

Wielka premiera Hyundai Alcazar 2022. Ktoś zamawiał trzyrzędowego SUVa?

Zwiastun Hyundai Alcazar, Hyundai Alcazar,

Zgodnie z zapowiedzią, oto i on – Hyundai Alcazar 2022, czyli trzyrzędowy SUV, który pomieści do siedmiu osób, trafiając na rynek indyjski już w następnym miesciącu.

Hyundai Alcazar 2022

Ten SUV bazuje na innym dostępnym już w Indiach crossoverze Creta, ale oczywiście posiada rozciągnięty o 150 mm rozstaw osi, dzięki czemu może pomieścić trzeci rząd. Hyundai Alcazar 2022 mierzy całe 2760 milimetrów i ma lekko wydłużony tylny zwis, dzięki czemu najbardziej wysunięte do tyłu siedzenia są wygodniejsze.

Czytaj też: Wiemy, jaka będzie skrzynia biegów w Hyundai Kona N

Drzwi, maska ​​i przednie błotniki zostały żywcem przeniesione z jego mniejszego modelu, ale Hyundai postarał się o podkręcenie wyglądu maskownicy. Od modelu Creta Alcazar 2022 odróżnia się również zmienionymi światłami tylnymi, czy osłonami podwozia ze szczotkowanego aluminium z przodu i z tyłu.

Wewnątrz nabywcy muszą pogodzić się z trzema rzędami, ale mają wybór, czy ten środkowy będzie sprowadzał się do kanapy dla trzech osób, czy dwóch foteli na dwie osoby. Kabina oczywiście posiada nowoczesne dodatki, wśród których znalazł się 10,25-calowy ekran dotykowy, panoramiczny szyberdach, ładowanie bezprzewodowe, automatyczna klimatyzacja, cyfrowy zestaw wskaźników i kamera 360 stopni. Fotele w trzecim rzędzie są całkowicie składane, aby zwiększyć pojemność bagażnika.

Czytaj też: Zdjęcia Hyundai Elantra N. Model ukrywa sportowe ulepszenia pod kamuflażem

Pod maską znajduje się 2,0-litrowy silnik benzynowy o mocy prawie 160 koni mechanicznych i momencie obrotowym 192 Nm, co rozpędza Hyundai Alcazar 2022 do setki w 10 sekund. Dostępny jest również 1,5-litrowy turbodiesel o mocy 115 KM i 250 Nm. Oba można podłączyć do sześciobiegowej manualnej lub automatycznej skrzyni biegów.