Premiera Hyundai Santa Cruz 2022. Kompaktowy pickup z nowoczesnym sznytem

Premiera Hyundai Santa Cruz 2022, kompaktowy pickup z nowoczesnym sznytem, Hyundai Santa Cruz 2022, Santa Cruz 2022

Przed momentem zwiastun pickupa Hyundai Santa Cruz mówił nam, że to nie pickup, a dziś wreszcie oficjalna premiera Hyundai Santa Cruz 2022 potwierdza, że… to pickup.

Premiera Hyundai Santa Cruz 2022

Jak już pisaliśmy wcześniej, jedno trzeba przyznać Hyundaiowi – chociaż Santa Cruz wygląda, jak pickup, to jego skromne rozmiary rzeczywiście oddzielają go znacznie od modeli pokroju F-150 Forda, czy Chevroleta Silverado. To ponoć nie ten tradycyjny pickup, a model przeznaczony dla „poszukiwaczy przygód w mieście”, którzy czasami szukają przygód terenowych. Tak przynajmniej widzi go Hyundai, czyli jako model SAV – Sport Adventure Vehicle.

Czytaj też: Spójrzcie na jedynego w swoim rodzaju Hyundai Pony EV

Hyundai Santa Cruz 2022 jest standardowo wyposażony w wolnossący, czterocylindrowy silnik o pojemności 2,5 litra, który generuje “ponad” 190 koni mechanicznych i 244+ Nm momentu obrotowego. Łączy się przy tym z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów z napędem na wszystkie koła i zapewnia zdolność holowania do 1588 kg.

Klienci mogą sięgnąć po zdolny ciągnąć 2268-kg ciężar opcjonalny 2,5-litrowy turbodoładowany czterocylindrowy silnik o mocy 275+ KM i 420+ Nm, który wykorzystuje już ośmiobiegową skrzynie DSG, obejmującą łopatki zmiany biegów zamontowane na kierownicy. Napęd na wszystkie koła jest standardem.

Czytaj też: Szczegóły o Hyundai Staria. Ten minivan trafi do Europy

Pod kątem wyglądu ten model sięga po obecny w SUVie Tucson 2022 przód, który wizualnie łączy maskownicę chłodnicy ze światłami. Sam w sobie dzierży dosyć masywny, przysadzisty wygląd, nachylony do przodu, podczas gdy z tyłu, tuż za drugim rzędem siedzeń, jego przestrzeń ładunkowa sięga 132,3 cm długości, oferuje ukryty schowek i całą pokrywę do zabezpieczenia ładunku.

Santa Cruz jest standardowo wyposażony w ośmiocalowy ekran informacyjno-rozrywkowy, który obsługuje Apple CarPlay i Android Auto. Jego standardowy pakiet bezpieczeństwa obejmuje asystenta unikania kolizji z przodu z wykrywaniem pieszych i rowerzystów, asystenta utrzymania pasa ruchu i system ostrzegania kierowcy. W USA ten model trafi do sprzedaży latem, ujawniając wcześniej swoje ceny.