Reklama
aplikuj.pl

Szczegóły o Hyundai Staria. Ten minivan trafi do Europy

Hyundai Staria, Hyundai minivan, Staria

Wreszcie poznaliśmy wszystkie szczegóły o Hyundai Staria, czyli minivana o nowoczesnym sznycie, który trafi nawet na europejskie rynki.

Techniczne detale Hyundai Staria

Hyundai Staria będzie dostępny w wersjach od dwóch do jedenastu miejsc siedzących, mierząc całe 5253 mm długości, 1997 mm szerokości i 1990 mm wysokości dla wersji pasażerskiej lub 2000 mm dla wersji stricte transportowej. Wszystko to przy zachowaniu rozstawu osi rzędu 3273 mm, czyli wręcz ogromnego, co akcentują krótkie zwisy na obu końcach, nadające razem z aerodynamicznie zoptymalizowanym przodem ciekawego wyglądu.

Czytaj też: Wiemy, jaka będzie skrzynia biegów w Hyundai Kona N

W wersji europejskiej Hyundai Staria będzie sprzedawany wyłącznie z 2,2-litrowym turbodieslem o mocy 175 koni mechanicznych i 431 Nm momentu obrotowego z wyborem sześciobiegowej manualnej lub ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów. Znacznie ciekawiej jest głębiej, o czym doskonale wie producent, zachwalając wielowahaczowe niezależne tylne zawieszenie i niski poziom hałasu układu napędowego.

Czytaj też: Zwiastun pickupa Hyundai Santa Cruz mówi, że to nie pickup

Na wybranych rynkach Staria będzie dostępna w przeróżnych, specjalnych konfiguracjach w kolejnych latach. Będzie naprawdę wszystko – od wersji typu kamper aż po wydania z napędem elektrycznym. Te tradycyjne wersje mają trafić do sprzedaży w drugiej połowie 2021 roku z dostępnymi ośmioma kolorami nadwozia i pięcioma motywami wnętrza.