Reklama

Zwiastun pickupa Hyundai Santa Cruz mówi, że to nie pickup

Zwiastun pickupa Hyundai Santa Cruz, Hyundai Santa Cruz, zwiastun Hyundai Santa Cruz

Do sieci trafił właśnie zwiastun pickupa Hyundai Santa Cruz, próbujący nas przekonać, że ten w rzeczywistości pickupem nie jest, bo wpisuje się we własną kategorię… Santa Cruz.

Hyundai Santa Cruz niepickup, ale pickup

Jedno trzeba przyznać marce – chociaż Santa Cruz wygląda, jak pickup, to jego skromne rozmiary rzeczywiście oddzielają go znacznie od modeli pokroju F-150 Forda, czy Chevroleta Silverado. To ponoć nie tradycyjny pickup, a model przeznaczony dla „poszukiwaczy przygód w mieście”, którzy czasami szukają przygód terenowych. Tak przynajmniej widzi go Hyundai.

Czytaj też: Zdjęcia Hyundai Elantra N. Model ukrywa sportowe ulepszenia pod kamuflażem

Trudno nie przyznać, że konstrukcja unibody tego modelu nie współgra z surowym wyglądem i otwartej przestrzeni ładunkowej na tyle, co przynosi na myśl Subaru Baja z połowy 2000 roku, ale też nadchodzącego Forda Mavericka. Najważniejsze jest jednak to, że Hyundai wyraźnie chce odróżnić Santa Cruz od innych małych, tradycyjnych pickupów, takich jak Toyota Tacoma i Nissan Frontier.

Czytaj też: Wiemy, jaka będzie skrzynia biegów w Hyundai Kona N

Hyundai Santa Cruz 2022 zadebiutuje 15 kwietnia, ale już wiemy i widzimy, że ten model zapożyczy wiele cech wyglądu z SUVa Tucson, co widać zwłaszcza po osłonie chłodnicy, która łączy się z przednimi reflektorami. Ma zostać wyposażony w napęd na wszystkie koła i „mocny i wydajny” silnik. Hyundai jednak kieruje Santa Cruz prosto na rynek amerykański i nic dziwnego, bo pickupy w Europie mają się tak, jak hatchbacki w USA.