11 siedzeń i wygląd statku kosmicznego, czyli premiera Hyundai Staria Minivan

wygląd statku kosmicznego, premiera Hyundai Staria Minivan, Hyundai Staria Minivan, Staria Minivan, Hyundai Staria

Kiedy po raz pierwszy trafił do nas oficjalny zwiastun Hyundai Staria, to mieliśmy wątpliwości, czy aby nie jest to kolejny koncept. Jednak premiera Hyundai Staria Minivan mówi sama za siebie.

Premiera Hyundai Staria Minivan

Jako minivan, model Staria próbuje walczyć z panowaniem SUVów i crossoverów na praktycznie całym świecie, sięgając po nieco zapomniany już typ nadwozia. Do niego zresztą Hyundai niekoniecznie się przyznaje, wspominając o Starii, jako o pojeździe wielofunkcyjnym (MPV), bo ponoć określenie “minivan” jest zbyt staromodne.

Czytaj też: Hyundai pokazał nadwozie Kona N 2022

Wedle producenta, ten model ma “przyszłościowy, innowacyjny wygląd zewnętrzny przypominający statek kosmiczny”, ale nie wiem, jak Wy, my widzimy w tych kształtach po prostu coś futurystycznego i minimalistycznego, a niekoniecznie iście kosmicznego. Pod kątem wyglądu zwiastun Hyundai Staria pokazał nam, że minivan w nowoczesnym wydaniu może wyglądać ładnie – wystarczy tylko zadbać o to, aby złagodzić jego ostre, niespecjalnie pociągające linie nadwozia. W tym przypadku umożliwiła to interesująca maska z paskiem świetlnym LED i zestawem świateł w zderzaku, które przyjmują postać pikselowych matryc.

W rzeczywistości powyższe fotki pokazują topową wersję wyposażenia Premium z błyszczącą osłoną chłodnicy, w pełni diodowymi reflektorami, robionymi na zamówienie 18-calowymi felgami aluminiowymi i chromowanymi akcentami na całym nadwoziu. Wiemy też, że Hyundai Staria Minivan może zapewnić do 11 miejsc siedzących, a kierowca będzie mógł cieszyć się cyfrowym zestawem wskaźników i 10,25-calowym ekranem infotainment.

Czytaj też: Premiera Hyundai Bayon 2022. To crossover w skórze hatchbacka

Hyundai zapowiada ujawnienie pełnych specyfikacji technicznych w pierwszej połowie roku i jednocześnie zaznacza, że 11-miejscowa Staria nie będzie dostępna poza Koreą Południową.