WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Premiera Opel Crossland 2021, czyli zaktualizowany wygląd i nowa technologia

Jeśli patrząc na nowy model Oper Crossland, widzicie ostatnio ujawnioną Mokkę, nie dziwcie się – wiele w nim inspiracji z tego drugiego.

Crossland 2021, czyli wejście Opla w nową erę

Podobnie jak Mokka, Crossland 2021 porzucił „X” ze swojej nazwy i stał się pierwszym modelem marki z nowym językiem projektowania, którego pionierem jest właśnie owa Mokka.

Podobieństwa wizualne między nimi są szczególnie widoczne z przodu, gdzie Crossland zgarnął tak zwany Opel Vizor, a więc pojedynczy panel, który łączy osłonę chłodnicy oraz reflektory i rozciąga się na całej szerokości deski rozdzielczej. Nowe przednie i tylne osłony podwozia, diodowe światła przeciwmgielne i nowe opcje felg dopełniają zewnętrzne zmiany konstrukcyjne.

Nowością jest też świeżutki poziom wyposażenia Crossland GS Line+, dzięki któremu klienci otrzymają w kabinie ergonomiczne fotele z certyfikatem AGR. Niezależnie od wykończenia, dostępne są również indywidualnie przesuwane i odchylane tylne siedzenia, które zwiększają pojemność bagażnika z 410 do 520 litrów. Po ich złożeniu do dyspozycji otrzymacie z kolei 1255 litrów.

Silniki Opel Crossland 2021

Crossland 2021 jest dostępny z silnikami benzynowymi o pojemności 1,2 litra oraz 1,5-litrowymi, wysokoprężnymi, których zakres mocy waha się od 83 do 130 KM, a wszystkie z nich są zgodne z normą Euro 6d. W zależności od silnika dostępna jest sześciobiegowa manualna skrzynia biegów lub sześciobiegowa automatyczna.

Czytaj też: Opel Corsa szóstej generacji pójdzie w elektryczność
Czytaj też: Opel idzie w elektryczność! Wiemy kiedy zadebiutuje elektryczny Movano
Czytaj też: Opel Mokka 2021 już oficjalnie, a zmian cała masa

Technologie i dostępność

Odświeżony crossover wprowadza również nowy adaptacyjny system sterowania o nazwie IntelliGrip, który ma pięć trybów do jazdy po drodze, śniegu, błocie, czy piasku. Producent twierdzi, że ta nowa technologia zapewnia „optymalną przyczepność i stabilność na wszystkich rodzajach nawierzchni”.

Księgi zamówień na Crossland 2021 zostaną wkrótce otwarte, a pierwsze dostawy zostaną zrealizowane w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News