Reklama

Opel idzie w elektryczność! Wiemy kiedy zadebiutuje elektryczny Movano

opel-elektryczne-modele-movano

Opel potwierdził właśnie, że na 2021 rok przygotuje swój w pełni elektryczny model Movano, a więc dużego vana, ale to tylko część zapowiedzi.

Oczekuje się, że w przeciwieństwie do obecnej generacji Movano – opartego na Renault Master/Nissan NV400 – nowy model będzie odpowiednikiem innych modeli PSA: Peugeot e-Boxer i Citroën e-Jumper. To wbrew pozorom, ważny szczegół, który zaakcentował dyrektor generalny firmy Opel, Michael Lohscheller słowami:

Elektryfikacja jest szczególnie ważna w segmencie lekkich samochodów dostawczych. Niezależnie od tego, czy jest to pojazd dostawczy na ostatnią milę, czy też używany przez rzemieślników: dzięki Combo, Vivaro i Movano zaoferujemy naszym klientom możliwość bezemisyjnej jazdy w centrach miast w wielu indywidualnych wariantach.

Ogłoszenie elektrycznego Movano, to też okazja do przypomnienia, że Opel chce zelektryfikować wszystkie samochody do końca 2024 roku w ramach hybrydy, lub całkowicie elektrycznego wariantu (via InsideEVs).

Czytaj też: Oto wszystkie wersje hipersamochodu Bugatti Chiron

Obecnie w kwestii elektrycznych lub zelektryfikowanych samochodów typu plug-in marka ma w ofercie model Corsa-e, Grandland X Plug-In Hybrid, czy Vivaro-e.W przyszłości z kolei do tego grona dołączy Opel Zafira-e Life, Mokka, Combo-e, Combo-e Life oraz nowy Opel Astra.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News