Reklama
aplikuj.pl

Premiera Sony Xperia Ace 2. Na dostępność w Europie poczekamy

Premiera Sony Xperia Ace 2, specyfikacja Sony Xperia Ace 2, cena Sony Xperia Ace 2, Xperia Ace 2

Niedawno mogliśmy poznać bliżej Sony Xperia Ace 2 dzięki Google Play Console, a teraz możemy jeszcze bliżej, ponieważ właśnie smartfon został oficjalnie zaprezentowany w Japonii. Przekonajmy się więc, co oferuje Xperia Ace 2 oraz kiedy możemy się go doczekać, a także w jakiej cenie.

Premiera Sony Xperia Ace 2 ukazuje nam pełną specyfikację

Smartfon Sony Xperia Ace 2 (4G LTE) jest zasilany przez ośmiordzeniowy chipset Helio P35. Do tego urządzenie oferuje 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD. Mało tego, Xperia Ace 2 może pochwalić się wodoodpornością i pyłoszczelnością klasy IP68. Smartfon jest również wyposażony w skaner linii papilarnych znajdujący się na jego boku, który działa dodatkowo jako przycisk on/off. Z kolei już na jego dole mieści się wejście jack 3,5 mm oraz wejście USB typu C.

Czytaj też: Położono podwaliny pod bezprzewodowe zasilanie Motoroli Over the Air

Ekran w Sony Xperia Ace 2 to 5,5-calowy panel IPS LCD z rozdzielczością HD+, które chroni szkło Gorilla Glass 6, tak samo zresztą jak jego tył. Jeśli chodzi o jego wymiary to wynoszą one 140 x 69 x 8,9 mm, natomiast jego waga jest już równa 159 gramów. Tak więc ten kompaktowy smartfon został wyposażony w baterię o pojemności 4500 mAh, a co więcej, może zaszczycić nas trzema dostępnymi kolorami (czarny, biały i niebieski).

Czytaj też: Najpewniej poznaliśmy pierwszy smartfon z układem Snapdragon 775G

Nowość ta jest wyposażona w podwójną konfigurację aparatów na tyle, gdzie ten główny jest 13-Mpx matrycą z dołączonym czujnikiem głębi o rozdzielczości 2 Mpx. Na przodzie z kolei możemy liczyć na 8-Mpx aparat umieszczony w wycięciu w kształcie kropli.

Cena Sony Xperia Ace 2 w Japonii wynosi 202 $ (około 740 złotych), a sprzedaż detaliczna jest wyznaczona na 28 maja. Kwestia dostępności w Polsce i Europie jest ciągle niejasna, ale wedle mobilewithprices, powinniśmy oczekiwać go na rodzimym rynku od września w cenie 199 euro (około 900 złotych).