Reklama
aplikuj.pl

Najpewniej poznaliśmy pierwszy smartfon z układem Snapdragon 775G

układ Snapdragon 775G, smartfon Honor 50, Snapdragon 775G, Honor 50

Jak dowiadujemy się z najnowszego przecieku, firma Qualcomm pracuje nad nowym chipsetem z serii Snapdragon 7, który to ma być następcą jednego z najpopularniejszego układu średniopółkowego, czyli Snapdragona 765G. To jednak nie wszystko, co mamy wam do przekazania.

Który smartfon pojawi się z układem Snapdragon 775G?

Dzięki @DigitalChatStation dowiedzieliśmy się również, że nowy chipset o numerze modelu SM7325 będzie prawdopodobnie nosił nazwę Snapdragon 775G. Ten nowy, oficjalnie nieznany układ ma zasilić smartfon z najnowszej serii Honor 50. Którego dokładnie? O tym przeciek niestety nie wspomina. Jednak już teraz możemy założyć z dużą dozą pewności, że ten zaszczyt przypadnie jednemu modelowi spośród trzyosobowej rodziny „pięćdziesiątek”. Do niej zaliczą się najpewniej modele takie jak Honor 50, Honor 50 Pro i Honor 50 Pro+.

Czytaj też: Co napędzi Poco M3 Pro 5G? Mamy informacje i rendery

Powodem takich przypuszczeń jest fakt, że sercem topowego modelu Honor 50 Pro+ ma zostać układ Snapdragon 888, podczas gdy wersję Honor 50 Pro ma zasilić Mediatek Dimensity 1200 lub Snapdragon 770. Najsłabszej pozostanie najpewniej i wedle obecnych plotek właśnie Snapdragon 775G.

Mało tego, wiemy już od jakiegoś czasu jak prezentuje się nowy smartfon Honor 50 dzięki udostępnionemu w sieci renderowi. Urządzenie będzie zatem oferować potrójną konfigurację aparatów, które to zostały umieszczone w dwóch okręgach oraz dodatkowo jeszcze na owalnej wysepce. Główny aparat będzie znajdować się na samej górze, natomiast dwa pozostałe tuż pod nim. Według plotek jeden z nich to peryskopowy teleobiektyw a drugi już ultraszerokątny moduł

Czytaj też: Specyfikacja Vivo V21 SE wyciekła na Geekbench

Honor 50 przeszedł również niedawno certyfikacje 3C dzięki, której wiemy, że smartfon dostanie ładowarkę o mocy 66W, czyli taką samą, jaka była dołączana do serii Honor V40. Natomiast jeśli chodzi o oficjalną prezentację nowej serii Honor 50, to oczekuje się jej czerwcu, a z kolei sprzedaż przewiduje się już miesiąc później, czyli w lipcu.