WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

HP z serii Z – stacje robocze duże, małe i mobilne

Firma HP zaprezentowała nowe stacje robocze z serii Z. To najwydajniejsze urządzenia w portfolio, które zostały dopasowane do wymagań rożnych klientów. Od sprzętu typowo serwerowego, przez komputery stacjonarne, po bardzo mocne laptopy.

HP ZCentral to nie jest sprzęt dla przeciętnego człowieka

HP ZCentral 4R jest przedstawiany jako najmocniejsza stacja robocza 1U. Wyposażona w najnowsze procesory Intel Xeon (do 18 rdzeni) i karty graficzne Nvidia Quadro RTX 8000. To sprzęt stworzony z myślą o pracy w mediach, centrach naukowych lub opiece zdrowotnej. Całość jest chroniona fizycznie, dzięki zabezpieczonej obudowie oraz pod kątem oprogramowania dzięki obecności pakietu HP Security Suite.

HP ZCentral to rozwiązanie pozwalające na zdalny dostęp do stacji roboczych z dowolnego miejsca, dzięki rozwiązaniom takim jak ZCentral Connect. Ciekawym rozwiązaniem jest ZCentral Remote Boost. Pozwala ono na podłączenie do stacji roboczej tabletów graficznych Wacom i tworzenie grafik lub projektów całkowicie zdalnie. Efekt jest taki sam jak po podłączeniu tabletu bezpośrednio do urządzenia.

Stacjonarne komputery HP Z2. Rozmiar wedle życzenia

Serię nowych urządzeń HP Z2 otwiera HP Z2 Mini. G5 To niewielkie pudełko, które można w zasadzie przyczepić do podstawki monitora. W zależności od potrzeb w środku znajdziemy w zasadzie dowolny procesor Intela 10. generacji – i3, i5, i7, i9 lub Xeon, grafikę Nvidia Quadro P620 lub AMD Radeon Pro WX 320 oraz do 64 GB pamięci RAM.

Maksymalna pojemność dysku to 2 TB (HDD lub SSD), a miejsce na podłączenie napędu płyt też się znajdzie. HP przekonuje, że sprzęt bez problemu radzi sobie z renderowaniem treści w aplikacjach Autodesk i Adobe.

Hp Z2 Small Form Factor G5 już bardziej wygląda jak komputer, ale w typowo biurowej formie. Tutaj również znajdziemy procesory Intela od i3 do Xeona. Za przetwarzanie grafiki odpowiada karta Nvidia Quadro RTX 3000, a pamięci RAM zainstalujemy maksymalnie 128 GB w czterech gniazdach DIMM. Wybór dysków jest w zasadzie dowolny, wystarczy wskazać tylko technologię, z jakiej chcemy korzystać.

HP Z2 Tower G5 to największy i najmocniej wyposażony przedstawiciel serii z w zasadzie dowolną opcją konfiguracji sprzętu. W stosunku do młodszych braci oferuje karty graficzne Nvidia Quadro RTX 6000 oraz możliwość instalacji dwóch kart sieciowych oraz dysków twardych z możliwością automatycznego szyfrowania danych.

Laptopy Z Book – kiedy wydajność chcemy zabrać ze sobą

Lapotopy Z Book mają z założenia oferować maksymalna wydajność stacjonarnego sprzętu, ale w przenośnej obudowie. Tak jak robi to ZBook Fury G7 w wersji 15 lub 17-calowej. Znajdziemy w nich karty graficzne do modelu Nvidia GeForce Quadro RTX 5000 lub AMD Radeon RX, procesory Intela 10. generacji od i5 do Xeona oraz do 128 GB pamięci RAM i dyski SSD o pojemności do 2 TB.

HP Zapewnia, że laptop poradzi sobie z obróbką grafiki 3D oraz uczeniem maszynowym nawet w trakcie wykonywania innych czynności w tym samym czasie. Ekrany laptopów o rozdzielczości FullHD lub 4K są fabrycznie skalibrowane tak, abybyły zgodne z zakresem rzeczywistych kolorów Panteone.

Na koniec mamy model ZBook Power stworzony z myślą o nauczaniu STEAM. W najmocniejszej konfiguracji zaoferuje procesor Intel Core i9 10. generacji lub Intel Xeon, grafikę Nvidia Quadro T2000, do 64 GB pamięci RAM i dysk o maksymalnej pojemności 2 TB. Ekran laptopa ma przekątną 15,6 cala i rozdzielczość FyllHD lub 4K.

Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie nowy sprzęt zadebiutuje na rynku oraz jaka będzie jego cena. Na pewno – tanio nie będzie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News