Reklama
aplikuj.pl

Premiera SUVa Hummer EV 2024. Elektryczna potęga, na którą poczekamy

Premiera SUVa Hummer EV 2024, Hummer EV 2024, Premiera SUVa Hummer EV

Wprawdzie już doczekaliśmy się premiery nowoczesne Hummera, ale tylko w wersji pickup. Dziś z kolei miała miejsce wielka premiera SUVa Hummer EV.

Elektryzująca premiera SUVa Hummer EV 2024

Chociaż premierę obu modeli podzieliły całe miesiące, SUV nie różni się zbytnio od pickupa. W rzeczywistości te samochody łączą w sobie identyczne technologie oraz wydajność, nawiązując do kultowego już Hummera H2, którego znamy przede wszystkim pod równie kultową nazwą wojskowego Humvee. Jednak SUV stracił nieco na mocy.

Czytaj też: Oto Humble One z dachem słonecznym. Nowy gracz na rynku SUVów EV?

Tak – ciągle SUV Hummer EV będzie mógł się pochwalić w najlepszym wydaniu trzysilnikowym układem, ale jego moc spadnie z 1014 do 841 koni mechanicznych przy zachowaniu tego samego momentu obrotowego rzędu 15592 Nm. To ostatnie jest małym przekłamaniem, jako że jest to moment podany „na kołach”, bo w rzeczywistości, zamiast 15592 Nm będzie można liczyć na około 1355 „tradycyjnych” Nm, bo na wale znamionowym.

Sam w sobie SUV Hummer EV, jak pickup, powinien wyróżniać się swoim promieniem skrętu, dzięki układowi kierowniczemu na cztery koła, funkcją pokroju Crabwalk, świetnymi kątami natarcia i zjazdu oraz przyspieszeniem, które wystrzeli tego SUVa do setki w około 3,5 sekundy. To jednak jest zarezerwowane dla topowej wersji na czele z wydaniem Edition 1, któe jest wyposażone w 22-calowe felgi i całe mnóstwo opcji personalizacji.

Czytaj też: Mercedes GLC nowej generacji na renderach. SUV sięgnie po Klasę C

Niezależnie od wykończenia, całość napędzi platforma GM Ultium z zasilaniem rzędu 800 V (400 V dla podstawowego modelu) o zasięgu od ponad 400 do 480 km zasięgu. Pierwsze dostawy SUVa Hummer EV będą miały miejsce na początku 2023 roku w wersji Edition 1 w cenie 105595$ (lub 110595$ z pakietem terenowym). Następnie swoje premiery zaliczy Hummer EV 3X oraz 2X (wiosna 2023 rok) i wreszcie podstawowy, dwusilnikowy EV2 (wiosna 2024 rok).